Ve Veselí nad Moravou se slavilo 90. výročí založení klubu, svěřenci trenéra Korduly, ale domácí nijak nešetřili. Bezgólový stav vydržel necelé dvě minuty. Brankostroj Slovácka načal Dominik Janošek. Jak je u trenéra Michal Korduly zvykem proti soupeřům z výkonnostního fotbalu nastavil svému mužstvu gólový limit.

„Každá parta musela dát za poločas šest branek. Pro nás ten zápas nepřišel v úplně vhodnou dobu. Jsme v přípravě, včera měli kluci volno a nechtěl jsem, aby zápas brali nějak rekreačně. Já pro to nejsem. Jsme profi hráči, i soupeř by měl vidět, co je první liga. Pokud by hráči hráli na půl plynu, tak by neukázali nic diváků ani soupeři. Jsem hlavně rád, že se nikdo nezranil, týden začneme dvoufázovým tréninkem,“ už se díval k další přípravě kouč Slovácka.

V dalším zápase čeká na Slovácko mistr slovenské ligy a účastník předkola Ligy mistrů Spartak Trnava. Zápas se hraje ve středu 27. června na hřišti v Červeniku u Trnavy. Začátek je v 17 hodin.

FC Veselí nad Moravou – 1. FC Slovácko 0:13 (0:7)

Branky: 2. Janošek, 8. Rezek, 10. Reinberk, 16. Hellebrand, 21. Sadílek, 28. Kubala, 35. Sadílek, 55. Kadlec, 59. Kadlec, 60. Daníček, 62. Tischler, 67. Machalík, 70. Machalík. Rozhodčí: Drozdy. Diváci: 400.

1.FC Slovácko

1. poločas: Trmal – Reinberk, Krejčí, Tkáč, Divíšek – Rezek, Janošek, Hellebrand, Sadílek, Vasiljev – Kubala.

2. poločas: Daněk – Juroška, Hofmann,Šimko, Kadlec – Rezek (64. Kohút), Tischler, Machalík, Daníček, Navrátil – Petr. Trenér Michal Kordula.