„Jaryn je borec, mám ho rád a fandím mu. Když ale hraje Slovácko, tak nemá šanci," směje se fanoušek modrobílých Martin Řimák ze Starého Města. Je jasné, kde dnes večer bude. „Věřím, že nás ve slováckém pekle bude co nejvíc a Slavii tady pěkně uvaříme," dodává bojovně.

1. FC SLOVÁCKO - SLAVIA PRAHA

Dnes 20.15

Bilance: 20 zápasů 6 výher, 7 remíz, 7 porážek, skóre 18:22

Podobně bojovně naladění půjdou do zápasu i samotní fotbalisté Slovácka, které povzbudil cenný bod z Plzně. „Budeme ho chtít potvrdit. Díval jsem se na los kola a skoro všechna mužstva z horní poloviny tabulky hrají proti těm papírově slabším. Pokud získáme tři body, tak se můžeme odtrhnout od dolní poloviny tabulky," přeje si Vlastimil Daníček, který v úvodu týdne zvolil na Slavii netradiční přípravu. „Měli jsme den volna, od osmi ráno až do večera jsem boural vjezd do garáže, takže jsem cvičil s betonem," straší soupeře defenzivní záložník Slovácka.

Slavia v minulém kole skolila svého odvěkého rivala pražskou Spartu. V úterý sice nečekaně vypadla z poháru, když ji na penalty vyřadilo druholigové Ústí nad Labem, to by se však na sebevědomí sešívaných nemělo projevit.

„Pohár bývá ošidný, Slavia se nyní navíc bude soustředit právě na ligu. Náš zápas s ní bude úplně o něčem jiném," je přesvědčený trenér Slovácka Svatopluk Habanec, který duel v Ústí, kde ještě nedávno působil, osobně sledoval.

„Ten zápas neukázal pravou sílu Slavie. I když byla v některých pasážích lepší, tak je potřeba říct, že Ústí hrálo dobře a, myslím si, že i zaslouženě postoupilo," pochválil Habanec své bývalé svěřence.

Že pohár nebude mít žádný vliv na dnešní duel, si myslí i kouč Slavie. „Utkání na Slovácku bude jiné než to, které jsme hráli v sobotu proti Spartě nebo v úterý v Ústí. Pohár jsme si důkladně rozebrali, musíme se vyvarovat naivních chyb, po kterých jsme dostali branky, a přidat důraz v zakončení. I když moc času nemáme, věřím, že se připravíme dobře a navážeme herně i výsledkově na naše poslední ligové zápasy," poznamenal Petr Rada.

Jeho tým sice načal ligovou soutěž rozpačitě, postupem času ale nabral velmi slušnou formu. V posledních pěti zápasech nejenže nepoznal hořkost porážky, ale navíc ani jednou neinkasoval. Neprůstřelnost brankáře Kamila Čontofalského trvá už 522 minut.

Svatopluk Habanec si toho nemohl nevšimnout. „Současná Slavia, to je velmi kvalitní protivník. Její největší zbraní je výborná hra v defenzivě. Pokud ale zopakujeme bojovný výkon z posledního utkání a všichni hráči odvedou svůj maximální výkon, tak bychom měli uspět," věří svému mužstvu kouč Slovácka, který hráče upozorní především na klíčové hráče soupeře.

„Osu Slavie tvoří Čontofalský, Latka, Kisel a Škoda. Latka poměrně často navštěvuje útočnou polovinu, Kisel je zase motor mužstva a společně se Škodou umí být velmi nebezpeční, proto se na tyto hráče musíme dobře připravit," varuje Habanec, který však věří, že hráči se opět vydají na maximum. „Uděláme všechno pro to, aby zůstaly tři body doma. Doufám, že odhodlání a nadšení ukážeme i na hřišti a potěšíme naše fanoušky," dodává Svatopluk Habanec.

Vstupenky na atraktivní duel mohou fanoušci dnes koupit ve FanShopu na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti, navíc bude od 13 hodin otevřena pokladna přímo na stadionu.

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY:

Slovácko: Melichárek Reinberk, Trousil, Mezlík, Kubáň Hlúpik, Daníček, J. Valenta, Volešák Kovář, Došek.

Slavia: Čontofalský Nitrianský, Hubáček, Latka, Juhar Petrák Mičola, Zmrhal, Kisel, Tusjak Škoda.