Druhý nejlepší střelec Národní fotbalové ligy by rád zakotvil v Uherském Hradišti. „Je to moje přání," říká

Měl na sobě modrý dres druholigového nováčka a byl k nepřehlédnutí, Útočník Hynek Prokeš patřil jednoznačně k nejlepším hráčům Severomoravanů.

Muže, který na podzim ve druhé lize nastřílel osm branek, sleduje Slovácko už delší dobu.

„Je v našem hledáčku, uvidíme, jestli se dostaneme na nějaké lepší jednání. Jestli se objeví na jaře v našem dresu, to nedokážu posoudit. Zatím jsme daleko od toho, abychom se s Frýdkem domluvili. Hlavní roli hrají finance, ale o hráče zájem máme," přiznal trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Sedmadvacetiletý fotbalista, který zatím působil v klubech výhradně na severu Moravy se s možným příchodem do Uherského Hradiště nijak netajil.

„O zájmu Slovácka vím, už se to řeší asi měsíc a půl, uvidíme, co bude dál. Já zájem mám, jenom čekám až se dohodnou kluby. Smlouvu ve Frýdku mám ještě na rok a půl. V létě jsem měl dvě možnosti jít do ligy, dal jsem přednost Karviné, ale tam mně to kvůli zranění nevyšlo. Teď už bych ligovou nabídku neodmítl, chci hrát nejvyšší soutěž," hlásí bez deseti centimetrů dvoumetrový chlapík.

Pravděpodobnost svého příchodu do Uherského Hradiště odhaduje opatrně. „Přeji si, aby to byla velká pravděpodobnost, ale bohužel to neovlivním. Můžu jenom doufat, že se kluby dohodnou. Je to moje přání," dodal na závěr.