1. FC SLOVÁCKO – BANÍK OSTRAVA

Dnes 18.30

Bilance v lize: 19 zápasů – 4 výhry, 5 remíz, 10 porážek, skóre 18:31

Kdy jindy než teď by mělo Slovácko Baník srazit na kolena. Ostravané se totiž topí v obrovských problémech, v Gambrinus lize jim patří až předposlední příčka. V minulém kole navíc přišli o svoji největší hvězdu Václava Svěrkoše, který si vážně poranil koleno a bude půl roku mimo hru.

Všechno tedy hraje do karet domácím fotbalistům, kteří se pohybují v klidném středu tabulky. Trenér Miroslav Soukup je však obezřetný. „Možná to na první pohled vypadá, že nás čeká jednoduchý soupeř, ale opak je pravdou. Baníku se sice nedaří výsledkově, ale jejich výkony nejsou špatné. Třeba jejich poslední zápas na Spartě hlavně v prvním poločase vůbec nepřipomínal souboj týmů z opačných pólů tabulky,“ varuje hradišťský lodivod před případným podceněním.

Jedním dechem ale přiznává, že po svých svěřencích bude chtít, aby navázali na poslední povedené zápasy a získali tři body. „Přeji si, aby hráči přistoupili k utkání s takovou zodpovědností, jako k duelu s Bohemkou. Aby se rvali o dobrý výsledek stejně tak, jako do poslední chvíle v Budějovicích,“ poznamenal Soukup.

Trenéra domácích těší, že se mu postupně vyprazdňuje marodka a až na zraněné Fujerika s Košútem může využít kompletní kádr. „Pevně věřím, že pokud bude náš tým zdravotně v pořádku a budeme mít k dispozici znovu většinu hráčů jako v utkání s Bohemians, tak že všichni budou chtít Baník porazit a získat důležité tři body,“ burcuje.

Duely Slovácka s Baníkem, to jsou vždycky zaplněné tribuny a skvělá atmosféra. Nejinak by tomu mělo být i tentokrát. „Registrujeme zvýšený zájem o vstupenky,“ potvrzuje mluvčí Slovácka František Uhříček. Odhadnout návštěvu si však netroufá. Je ale nad slunce jasné, že bude mnohem vyšší, než obvyklých pět tisícovek.

„Čeká nás jeden z vrcholů celé jarní části. Věřím, že na stadionu opět bude skvělá fotbalová kulisa. Předpokládám, že nás podpoří i diváci a že jich tentokrát přijde ještě více než na Bohemku. Že se podaří vyhrát nejen na hřišti, ale také fanděním v hledišti,“ nechal se slyšet trenér Slovácka.

Fanoušci Baníku jsou však vyhlášení nejen hlasitým povzbuzováním, ale často také výtržnostmi. To naposledy naplno předvedli před měsícem v Mladé Boleslavi. V Uherském Hradišti se proto na ně pěčlivě připravují. Hlídat, je budou desítky policistů, těžkooděnci ze zásahové jednotky i antikonflik­tní tým.