Navíc by tak tím nejlepším možným způsobem vyrovnali rekordní sérii bez porážky. Mužstvo kontroverzního majitele Jaroslava Starky, které bylo ještě před pár týdny odepsané, ovšem pomalu povstává z popela a chce se poprat o setrvání mezi českou fotbalovou smetánkou. „Nesmíme nic podcenit,“ zdůrazňuje před důležitým utkáním trenér Slovácka Stanislav Levý.

1.FC SLOVÁCKO – PŘÍBRAM

Sobota v 17 hodin
Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Arnošt
Ligová bilance: 29 zápasů – 14 výher, 6 remízy, 9 porážek, skóre 35:24

Že v Uherském Hradišti rozhodně neberou zápas na lehkou váhu, naznačuje i krok vedení klubu, který chce svým hráčům zajistit maximální podporu v hledišti. Na následující atraktivní duel s aspirantem na mistrovský titul pražskou Slavií sice navýšilo vstupné na 250 korun, fanoušci, kteří navštíví i duel s Příbramí, mohou ale uplatnit slevu ve výši sto korun, takže na Slavii zaplatí vstupné jako na běžné ligové utkaní, tedy 150 korun.

V Kongresovém centru společnosti REC Group ve Starém Městě byli vyhlášeni nejlepší sportovci okresu Uherské Hradiště za rok 2016.
Sportovcům v hradišťském okrese kraluje pákař Vaculovič

„Zápas s pražskou Slavií byl zařazen do vyšší cenové relace, nicméně chceme odměnit naše věrné příznivce. Bezprostředně po zápase s Příbramí si tak fanoušci mohou zakoupit vstupenku na zápas se Slavií Praha a výměnou za vstupenku na Příbram obdrží slevu,“ vysvětlil mluvčí klubu Marek Jurák jednoduchý princip.

Vyměnit vstupenku ze zápasu s Příbramí bude možné i ve středu 12. dubna od 15 do 18 hodin na pokladnách stadionu, kde bude probíhat předprodej. „V dalších dnech se už budou vstupenky prodávat za plnou cenu a slevu již nebude možné uplatnit," upozornil mluvčí.

Trenér Stanislav Levý přistupuje k duelu se vší vážností, postavení v tabulce podle něj nic neznamená. „Čeká nás utkání se soupeřem, který je sice na posledním místě, ale to nás neopravňuje k jakémukoliv podcenění. Mají ve svých řadách spoustu zkušených hráčů,“ poznamenal kouč Slovácka, že se soupeři před důležitým zápasem rozhodně nerozklepou kolena.

Petr Reinberk (v bílém) je na jaře stálým členem pevné defenzivy Slovácka.
Poslední Příbram? Žádná sranda to nebude

Středočeši díky dvěma domácím výhrám stáhli manko na nesestupové příčky na šest bodů, a přestože stále mají nejhorší výchozí pozici, rozhodně už není tak beznadějná jako na začátku jarní části.

„V posledním zápase naprosto zaslouženě porazili Bohemku. Pokud chceme uspět, tak musíme k utkání přistoupit s naprostou zodpovědností, agresivitou, kompaktností a disciplínou. Jenom tak budeme mít šanci na úspěšný výsledek,“ dodal Stanislav Levý.

V bráně jeho týmu se s největší pravděpodobností opět objeví Michal Daněk, který už před týdnem v Jihlavě úspěšně nahradil zraněného Milana Heču.
„Milan trénuje individuálně. Říkal, že koleno ho pořád bolí, takže trenér mi oznámil, že bych měl opět chytat já. Uvidíme, jak to nakonec bude, Milanovi každopádně přeji, aby se co nejdříve uzdravil,“ prohlásil sympaticky zkušený třiatřicetiletý gólman.

Na týmu pozoruje, že je v pohodě, série osmi zápasů bez porážky ho však nechává v klidu. „Je sice pěkná, já se ale spíš dívám jen na nejbližší zápas, který nás čeká. Musíme do něj jít s pokorou, pokud ho zvládneme, dostaneme se do situace, že budeme moct sezonu dohrát v pohodě,“ přeje si Michal Daněk.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň. Marek Havlík (v bílém). Ilustrační foto.
Záložník Slovácka Havlík před Příbramí: Chceme potvrdit roli favorita