„Uspět na půdě mistra můžeme pouze zodpovědným výkonem všech hráčů," ví trenér Slovácka.

PLZEŇ – 1. FC SLOVÁCKO

Neděle v 18 hodin

Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Kříž

Bilance: 20 zápasů – 11 výher, 5 remíz, 4 porážky, skóre 32:20

Slovácko po vítězném vstupu do ligy padlo v Teplicích a teď je čeká další supertěžký soupeř. „Nejsme hned v úvodu ligy ve snadné situaci. Jedeme podruhé za sebou ven, navíc se Plzni teď nedařilo, nemá za sebou šťastný týden. O to větší teď bude její touha po vítězství," zamýšlí se Svatopluk Habanec.

Všeobecně se očekává, že domácí si po nezdarech na Dukle a v poháru s Maccabi Tel Aviv další neúspěch nemohou dovolit a Slovácko v neděli „přejedou". Pokud by se ale hostům povedl začátek, Západočeši by mohli znervóznět.

„Prožíváme velké zklamání, ze kterého se potřebujeme dostat. Od Maccabi jsme dostali úder, který sklepáváme, a proti Slovácku můžeme zaznamenat restart. V naší situaci to bude zápas, který nás může dostat do standardní polohy. Proto bude hodně důležitý," přiznává Miroslav Koubek, že jeho týmu půjde o hodně. „Mám ale z týmu pocit, že to bude v pořádku," dodal plzeňský kouč.

Hráči Slovácka v Teplicích předvedli nemastný, neslaný výkon, teď mají šanci na reparát. Proti Plzni se jim ovšem dlouhodobě nedaří, naposledy ji porazili v květnu 2006, kdy ve Štruncových sadech zvítězili 2:0. Z posledních čtrnácti vzájemných zápasů ovšem dokázali pouze dvakrát uhrát remízu. Trenér Habanec si je vědom, že jeho tým bude potřebovat extrémně povedené představení.

„V posledním ligovém utkání v Teplicích mě náš výkon zklamal. Neporadili jsme si s celoplošným presinkem soupeře. V týdnu jsme se zaměřili na odstranění chyb, uspět na půdě mistra můžeme pouze zodpovědným výkonem všech hráčů."

Modrobílí budou spoléhat na obra Doška, jehož hattrick z úvodního kola udělal na soupeře dojem. „Čeká nás náročný soupeř, který byl schopen dát čtyři góly Dukle. Došek je nepříjemný hráč, hlavičkář, ale i dobrý fotbalista, takže ho musíme mít na zřeteli," řekl Miroslav Koubek, kterému při bránění slováckého dlouhána možná bude scházet jeden z pilířů obrany. „Hubník je lehce zraněn a jeho start je nejistý," prozradil kouč Plzně.