Na lavičce domácí Viktorky se totiž v týdnu objevila nová tvář, odvolaného Martina Pulpita nahradil Roman Nádvorník. Zůstane tedy po nájezdu modrobílých pod žižkovským vysílačem nepořádek, nebo bude pěkně zameteno?

VIKTORIA ŽIŽKOV – 1. FC SLOVÁCKO

Neděle 10.15

Bilance v lize: 8 zápasů – 5 výher, 1 remíza, 2 porážky, skóre 10:8

„Na Žižkově se vyměnil trenér, uvidíje, co přinese do mužstva nového. Popravdě řečeno, my se ale chceme koncentrovat hlavně na náš výkon, takže kdo sedí na lavičce soupeře, pro nás není až tak důležité,“ říká před důležitým utkání trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Jeho mužstvo zatím v dosavadním průběhu Gambrinus ligy získalo o deset bodů více než soupeř, v posledních třech utkáních ale vyšlo bodově naprazdno a další ztráta by už znamenala komplikace. „Na Viktorku jedeme s jasným cílem – bodovat,“ potvrzuje Soukup.

Nový lodivod Žižkova chce svou první bitvu pochopitelně vyhrát, k tomu by mu měly pomoci i problémy i soupeře. „Slovácko má určité herní výkyvy a bude záležet, v jaké formě přijede. Také nemohou počítat s vykartovaným Kordulou a řeší i zdravotní problémy,“ snaží se do hradišťského tábora zaset zrnko nejistoty Roman Nádvorník, který už se prý stačil s mužstvem sžít. „Hráčům jsem přiblížil, co mají v utkání plnit a co od nich očekávám. Musí se soustředit na to, abychom vzadu udrželi nulu a v útoku se objevila větší efektivita. Alfou a omegou úspěchu bude větší hlad po gólech a také zdravá agresivita na hranici sebeobětování,“ vypočítává trenér Žižkova.

Základem ale má být pevná defenziva. „Musíme si dát pozor na rychlý přechod do útoku, kdy tým umí využít přečíslení. Hodně nebezpečný pro soupeře je svou rychlostí například Ondřejka,“ varuje kouč Viktorky.

Slovácku bude kvůli kartám chybět pouze Michal Kordula, obránce Lukáš Kubáň může po vypršení trestu za čtyři žluté karty nastoupit, neboť Disciplinární komise FAČR vzala v úvahu rozhodnutí komise rozhodčích a upustila od jeho potrestání za druhou žlutou kartu v utkání v Teplicích.

Kvůli zranění je dlouhodobě mimo hru Kuncl, ke kterému se při duelu s Libercem přidal i Lukáš Fujerik. „Vůbec mě v první moment nenapadlo, že by mohlo jít o tak závažné zranění. Předpokládal jsem, že to budu mít natažené, ale nakonec jsem musel na operaci,“ říká smutně rychlonohý záložník, kterého přetržené křížové vazy v koleni vyřadí až na půl roku ze hry. Už v úterý se podrobil operativnímu zákroku a nyní ho čeká rehabilitace. „Ve čtvrtek už jsem podstoupil rozcvičení lehčí úrovně na rozhýbání kloubu. Teď budu čtrnáct dní až tři týdny o berlích, a pak mě čeká dlouhodobá rekonvalescence,“ dodal Fujerik, pro kterého je to první vážnější zranění v kariéře. „V minulosti jsem měl jen výron kotníku a byl jsem i na operaci s počáteční kýlou. To ale bylo v pohodě, byl jsem poměrně brzy zpátky, takže je to moje první opravdu dlouhodobé zranění,“ posteskl si.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň – Pavelka, Daníček, Perůtka, Volešák, Valenta – Ondřejka.