Po neúspěšné domácí premiéře s Plzní se budou snažit zaskočit tamní FK Baumit. Trenér Mazura věří, že pokud se jeho mužstvu podaří zlepšit obrannou fázi, může si odvézt klidně i všechny body.

JABLONEC – 1. FC SLOVÁCKO

pondělí 17.30

bilance: 14 zápasů, 5 výher, 4 remízy, 5 porážek, skóre 13:12

Až do pondělí si musí fanoušci Slovácka počkat na druhé vystoupení svých miláčků v nejvyšší soutěže. Velká část z nich ale čekání rozhodně nelituje. Aby viděli Švancaru a spol. v akci, nemusejí cestovat do dalekého Jablonce, ale mohou se pohodlně usadit doma v obýváku, nebo zajít do své oblíbené hospůdky. Zápas totiž vysílá přímým přenosem program ČT2.

To však neznamená, že by se Slovácko nemohlo o své příznivce opřít. I přesto, že se zápas hraje ve všední den, bude tým přímo na jablonecké Střelnici podporovat až stovka fandů. „Vypravujeme jeden autobus, kterým pojede asi padesát lidí. Vím ještě několika autech, které na sever Čech míří. Odhaduji, že by nám tam mohlo být až sto,“ říká Marek Jurák, jeden z organizátorů zájezdu.

Modrobílí by se jim chtěli odvděčit nejen dobrým výkonem, ale také bodovým ziskem. Trenér Mazura věří, že domácí prohra s Plzní na mužstvu nezanechala stopy. „Odehráli jsme dobrý zápas, v útočné i přechodové fázi. Mrzí nás individuální chyby v obrané fázi, které nás stály body. Nedokázali jsme dvakrát odkopnout míč víc jak na dva metry a nakopnuli jsme jej přímo na Střihavku, který z toho vymetl šibenici. Z druhé strany jsme to nakopli zase na Rýdla, který to trefil stejně,“ ohlédl se za úvodním zápasem Josef Mazura.

Veškeré myšlenky kouče Slovácka však už směřují k pondělnímu soupeř, jehož hru pečlivě studoval. „Jablonec je kombinačně velice dobré mužstvo, které skončilo na pátém místě loňského ročníku. Mají v týmu střelce Lafatu, v záloze šikovného Haurdiče, zkušeného Pavlíka. Obranu jim organizuje Drsek, Špit v bráně… Celkově se jedná o kvalitní tým, nebezpečný v přechodové fázi, kde dokáží hru zrychlit a doplňovat útok,“ vyzdvihuje přednosti Severočechů Mazura.

Přestože jeho svěřence čeká těžký protivník, na Střelnici neodjíždějí předem poraženi. Mazura nabídl recept na premiérový úspěch. „Pokud zpřesníme a zagresivníme obranou fázi a budeme nebezpeční i dopředu, nemusíme se ničeho bát,“ věří hradišťský trenér.

Ten odváží na sever téměř kompletní tým. „Jsem rád, že celý kádr je zdravotně v pořádku. Jenom Gonda stále laboruje se svalovým zraněním. Byl na kontrolním vyšetření a věřím, že příští týden už začne s tréninkem. V týdnu se potýkal s lehkou chřipkou Grim, takže tři dny netrénoval, ale teploty neměl vysoké, proto si už víkendu šel zahrát za juniorku,“ dodal Mazura, který do hry opět nasadí i Clebera.

Baník Ostrava sice v týdnu oznámil, že brazilský záložník s ním má podepsanou smlouvu a předal celou věc k disciplinární komisi ČMFS, ta se však případem zatím nezabývala. „Proto Cleber normálně nastoupí,“ potvrdil Aleš Mazúrek, tiskový mluvčí klubu.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Urbánek – Fujerik, Valenta, Abrahám, Cleber – Chmelíček, Švancara.