1. FC SLOVÁCKO – LIBEREC

Dnes v 17 hodin

Rozhodčí: Královec – Kordula, Kotík

Bilance: 25 zápasů – 3 výhry, 8 remíz, 14 porážek, skóre 27:43

Stadion v Uherském Hradišti se dočkal výměny trávníku, zavlažovacího systému a vyhřívání po dvanácti letech. Zejména v letošní sezoně už si hráči na kvalitu pažitu často stěžovali. Kouč Habanec totiž mužstvu ordinuje kombinační hru a nerovný terén ji často narušoval.

„Musím přiznat, že na nový trávník už jsme všichni natěšení. S trochou nadsázky bych to přirovnal k tomu, když malý kluk dostane nové kopačky, se kterými pak i spává (úsměv). Pro hráče to bude pohlazení," nechal se slyšet trenér Slovácka.

Jeho tým ale před sobotním duelem vyzkouší nový pažit pouze jednou. „Věřím, že to žádný problém nebude. Ta parta, co tady novou hrací plochu dělala, odvedla skvělou práci. Tráva ale potřebuje nějaký čas, aby dobře zakořenila, nechtěli jsme to narušit," vysvětlil Svatopluk Habanec.

Všechno nasvědčuje tomu, že by se dnes na stadionu Miroslava Valenty mělo podávat chutné fotbalové menu. Základní ingrediencí je výborná forma obou soupeřů. Slovácko před týdnem excelovalo v Ostravě, Liberec zase zřejmě definitivně připravil o titul Spartu.

„Slovan je teď v dobrém rozpoložení. Udělal veledůležité body a je rázem úplně někde jinde, než před čtyřmi koly," připomněl trenér Slovácka, že se Liberečtí dlouho potáceli na posledním místě tabulky. To už je však minulost. „Mají silný mančaft, rozhodně nepatří tam, kde se v tabulce pohybují. Mohou se opřít o spoustu nadstandardních hráčů," vysekl Svatopluk Habanec soupeři poklonu.

Když měl vybrat zbraň, na kterou by si jeho mužstvo mělo dát pozor, bez dlouhého přemýšlení vystřelil jméno Dzon Delarge. „Na podzim proti nám zrežíroval zvrat v zápase připravil nás o výhru. Pak na nějaký čas vypadl ze hry, ale trenér Vavruška mu dal opět důvěru a on ji splácí," uvedl kouč Slovácka, podle kterého bude mít velkou motivaci David Pavelka, jenž v Hradišti nedávno působil.

Uhlídat ofenzivní esa soupeře, to bude jedna z podmínek úspěchu. Jenže obrana Slovácka není v ideální kondici. Tomáš Rada totiž na Baníku viděl osmou žlutou kartu a možnosti, jak jej nahradit, jsou omezené. Tomáš Břečka je zraněný, v úvahu tak připadá především Radek Mezlík, jehož poslední představení ale jistotou zrovna neoplývala.

Nabízelo by se stáhnout dozadu Veliče Šumulikoskiho, jenže toho možná nepustí do hry zdravotní problémy. Pokud by tomu tak opravdu bylo, znamenalo by to zároveň velký problém i pro celou souhru modrobílých. Drtivou většinu akcí totiž rozjíždí právě Rada se Šumulikoskim.

Zranění ovšem pronásledují i další hráče, nejistý je start u Trávníka, Diviše a především Doška. „Měl by být nachystaný naskočit, když by bylo potřeba," prozradil Svatopluk Habanec. „Máme potíže s marodkou, to však nic nemění na našem cíli. Chceme vyhrát, abychom pevněji zakotvili v horní polovině tabulky," dodal jedním dechem.