Oběma soupeřům jde o hodně, ani jeden z nich ovšem v jarní části zatím nepodává výkony podle svých představ. Fotbalisté Slovácka by se určitě nezlobili, kdyby potvrdili svou velmi dobrou bilanci s tímto soupeřem v domácím prostředí, kde prohráli jediný ze sedmi duelů.

1. FC SLOVÁCKO – SLAVIA PRAHA
pondělí 22. března 17.30

bilance: 15 zápasů, 3 výhry, 7 remíz, 5 porážek, skóre 10:16

Slovácko sice v minulém duelu získalo na hřišti Bohemians Praha premiérový jarní bod, ten však trenéru Josefu Mazurovi příliš radosti neudělal. „Škoda, že jsme nedokázali proměnit některé náznaky brejků, kdy jsme šli tři na dva nebo tři na tři. Musím ale přiznat, že i Střížkov měl ke konci stoprocentní šanci, kterou Mira Filipko chytil. Ale kdybychom z těch zmiňovaných brejků dali na 2:0, asi by se zápas vyvíjel jinak,“ vzpomíná na strahovský souboj kouč Slovácka.

Teď už se však nejen jeho pozornost, ale i pozornost celého regionu, upírá k pondělnímu utkání, které se odehraje před televizními kamerami. „Slavie bude chtít vyhrát, ale o totéž budeme usilovat i my,“ říká trenér Slovácka, se kterým se dokonale shodl jeho protějšek Karel Jarolím.

„S Teplicemi jsme nevyhráli, potřebujeme bodovat naplno. I domácí potřebují vyhrát, věřím, že se bude hrát útočný fotbal,“ nechal se slyšet slávistický kouč, který před časem na Slovácku působil. „Je to pro mě stále výjimečný zápas, na angažmá na Slovácku rád vzpomínám. V pondělním zápase ale musí jít veškerý sentiment stranou.“

Domácí přes týden pilovali především finální fázi, která je příčinou současné mizérie. „Potřebujeme střílet branky, za tři zápasy jsme dali jen jednu. Znovu jsme se proto zaměřili na útočnou fázi a zakončení,“ ví Josef Mazura, kde jeho tým tlačí nejvíce bota.

Zatímco domácí kouč může vybírat z kompletního kádru, ze slávistického Edenu se stal malý lazaret. K dlouhodobě zraněným J. Černému, Vomáčkovi, Hlouškovi a Kaufmanovi přibyl po zápase s Teplicemi ještě Riste Naumov. Jedinou radost může mít Jarolím z toho, že se do tréninkového procesu zapojil po otřesu mozku Janda

„Ve Slavii je ale tolik výborných hráčů a vyrovnaný kádr, že si s absencemi poradí. Je to hodně kombinační mužstvo s velkou podporou krajních obránců, kvalitní středová řada, která je i kreativní a dokáže vytvářet šance. Jenom je proměnit,“ čte svého pondělního soupeře Mazura.

Přestože domácí určitě nejsou favoritem, tajně myslí na tři body. Co by je k nim mohlo přivést? „Věřím, že to bude nadšení, bojovnost, dobrá organizace hry. Když k tomu přidáme i srdíčko, tak věřím, že to utkání zvládneme. Na hráčích je vidět, že mají zvýšenou motivaci. Je to přece jenom Slavie, loňský mistr,“ těší se na pondělní duel Josef Mazura.

Také Slávisté ale neponechali nic náhodě. „Viděli jsme na videu domácí zápas Slovácka s Brnem, věřím, že to, co jsme potřebovali, jsme na videu našli. Ale každý zápas je samozřejmě jiný. Každopádně i loňské vyřazení z domácího poháru je pro nás další motivací, takže máme Slovácku určitě co vracet,“ uvedl před zápasem trenér Karel Jarolím.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Kuncl, Němčický, Košút, Kubáň – Fujerik, Perůtka, Zelenka, Urbánek – Švancara, Ondřejka.