Na slavnosti vína přijede do Uherského Hradiště silný Liberec s reprezentanty Pavelkou a Šuralem. Kouč Habanec ale našel v jeho hře okna

„Pohled na ligovou tabulku je sice pěkný, ale na to nemůžeme myslet. Liberec je nesmírně kvalitní protivník, pro nás je možná vůbec nejtěžší v lize," připomněl trenér Slovácka Svatopluk Habanec, že se modrobílým proti Severočechům dlouhodobě nedaří.

1. FC SLOVÁCKO – LIBEREC

Dnes v 17 hodin

Rozhodčí: Příhoda – Vlasjuk, Hrabovský.

Bilance: 26 zápasů – 3 výhry, 8 remíz, 15 porážek, skóre 29:46

Utkání se bude hrát ve sváteční atmosféře, neboť Uherské Hradiště bude o víkendu patřit slavnostem vína. Klub na stadion láká krojované, kteří budou mít vstup zdarma. Přáním je zaplnit celou jednu tribunu. Výhra by pak měla přispět k veselé náladě v celém městě.

„Rádi bychom navázali na domácí úspěchy, kdy v letošní sezoně platí můj dům, můj hrad.

Tři by ale byly opravdu krásné, ale nechtěl bych kvůli síle soupeře nic zakřiknout," poznamenal domácí kouč, podle kterého se hosté momentálně vezou na vlně euforie.

Liberečtí postoupili do Evropské ligy, v lize zatím neprohráli a Pavelka se Šuralem si vybojovali místo v základní sestavě české reprezentace.

„Na Slovácko jedeme s touhou prodloužit sérii bez porážky. Čeká nás velmi náročné utkání, ale my chceme navázat na výsledky a výkony před reprezentační přestávkou a znovu se nastartovat na další část podzimní sezony," plánuje trenér Slovanu Jindřich Trpišovský.

Fanoušci se rozhodně mají na co těšit. Oba celky nebetonují, ale snaží se hrát fotbal.

„Ani jeden z týmů nehraje ‚mourinhovského' zanďoura, důkazem toho je, že ve vzájemných zápasech padá hodně branek. Hráči Liberce jsou silní na míči, zdobí je rychlost v přechodové fázi do útoku. Musíme si dát velký pozor na ztráty ve středu hřiště, ty by pro nás mohly být smrtící," upozornil Svatopluk Habanec, který ale jedním dechem dodal, že ani Severočeši rozhodně nejsou neporazitelní.

„Vypozorovali jsme určitá okna, kterými chceme vlézt do jejich domu," použil metaforu domácí lodivod.

Zajímavosti

  • Liberec je nejméně neoblíbeným soupeřem Slovácka, ve 26 zápasech ho porazilo jen třikrát.
  • Jan Nezmar ve vzájemných zápasech vstřelil tři góly do sítě Slovácka a dvě do branky Liberce. Dalším střelcem do obou sítí je liberecký David Pavelka.
  • Petr Reinberk ze Slováckoa si může připsat 100. ligový start.