Psychická výhoda domácího celku se ovšem po rozhodnutí disciplinární komise FAČR rozplynula jako pára nad hrncem. Sigma přišla o devět bodů a brankáře Drobisze k tomu. Rozhodí to Hanáky před moravským derby, nebo se naopak mužstvo semkne? Na to dá odpověď nedělní duel.

SIGMA OLOMOUC – 1. FC SLOVÁCKO

Neděle 17.00

Bilance: 18 zápasů – 7 výher, 3 remízy, 7 porážek, skóre 21:23

Slovácko mělo před vzájemným duelem na olomoucký tým sedmibodovou ztrátu, ta se však během okamžiku změnila na drobný náskok. Výhoda pro Slovácko? „Ono je to dvousečné. Olomouci to může ublížit, ale na druhou stranu je to může dát ještě víc dohromady. Myslím, že trenér Psotka je natolik zkušený, že své mužstvo od tohoto problému dokáže odvést,“ přemítá Jiří Dekař, asistent trenéra 1. FC Slovácko. „Bodový odečet nebude mít na naše vzájemné utkání vliv, víc než body bude asi Sigmě chybět Peťa Drobisz,“ dodal Dekař.

Buď jak buď, Slovácko by konečně potřebovalo bodově zabrat. A to bez ohledu na to, že Olomouc v právě rozjeté sezoně šlape jako dobře namazaný stroj. V úvodních třech kolech nejenomže neokusila hořkost porážky, ale připsala si sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. V první bitvě na Moravském poli doma smetla ostravský Baník přesvědčivě 3:0.

„To utkání jsem viděl, Sigma zvítězila naprosto zaslouženě, soupeře takřka do ničeho nepustila. V Českých Budějovicích nastoupil na hrotu útoku Marek Heinz, který dal dvě branky a byl jedním z nejnebezpeč­nějších hráčů. V neděli proti nám rozhodně bude stát velmi kvalitní soupeř. Ale v loni jsme v Olomouci dokázali zvítězit a o něco podobného se pokusíme i tentokrát. Jakýkoliv bodový zisk by však byl před domácím utkáním s Duklou velkou psychickou vzpruhou,“ poznamenal trenér Slovácka Miroslav Soukup.

V úspěch věří také jeho asistent. „I my předvádíme dobrý fotbal, jen to zatím není vidět na výsledcích. Už si i někdy říkáme, ať raději hrajeme špatně a nějaký bod urveme. Věřím, že to konečně přijde teď, ale samozřejmě po dalším kvalitním výkonu,“ poznamenal s úsměvem Jiří Dekař.

Na Andrově stadionu se ovšem hosté budou muset opět obejít bez několika zraněných hráčů. Vedle Ladislava Volešáka a Jiřího Perůtky bude chybět i Martin Kuncl. Toho by na pravé straně obrany mohl nahradit Lukáš Kubáň, na jehož místo vlevo pravděpodobně naskočí vicemistr Evropy do 19 let Tomáš Jeleček. Na svou šanci ale čeká také Radek Mezlík.

Kabina je na utkání pořádně nabuzená, hráči by rádi konečně vymazali nulu na bodovém kontě. „Věřím, že dřina a úsilí, které tomu jak na tréninku, tak i v zápasech, dáváme, přinese ovoce a začneme proměňovat šance, kterých jsme si v každém zápase vytvořili dost. Děláme všechno proto, abychom to prolomili pokud možno už nyní v Olomouci. Bude to ale velmi těžké utkání, jakýkoliv bodový zisk bude velmi cenný“ dodal na závěr obránce Slovácka Lukáš Kubáň.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Kubáň, Trousil, Košút, Jeleček – Hlúpik, Kordula, Valenta, Fujerik – Ondřejka – Došek.