„Ráno to začalo snídaní, pak se jelo autobusem na hřiště, kde byl dvouhodinový trénink a následně ještě posilovna. Po obědě dvě a půl hodiny odpočinku a znovu hřiště. Večer regenerace a po večeři jsme byli všichni rádi, že můžeme jít spát," přiblížil pro klubový web uplynulý týden kapitán mužstva Jan Trousil.

Ve čtvrtek odehrálo Slovácko v rámci tréninku přípravný zápas s místním výběrem hráčů. Zvítězilo díky trefám Kerbra, Doška a Martana 3:0.

Od včerejška absolvují hráči další soustředění, tentokrát však v domácích podmínkách. Svůj stan rozbili v areálu stadionu Širůch ve Starém Městě, odkud budou vyrážet na přípravná utkání. První dvojzápas odehrají s mistrem Maďarska FC ETO Györ už zítra na jeho půdě. Hraje se od 17 a 19 hodin.

V sobotu se střetne Slovácko s účastníkem Evropské ligy AS Trenčín. Zápas se hraje v Ratíškovicích na Hodonínsku v 17 hodin.

Příští úterý čeká na svěřence Svatopluka Habance třetiligová Břeclav. Zápas je naplánován na staroměstském Širůchu od 18 hodin.

Poslední přípravné utkání před ostrým ligovým startem čeká Slovácko v pátek 12. července. Soupeřem fotbalistů z Uherského Hradiště by měl být podle všeho kyperský klub a mistr své země z uplynulé sezony Apolon Nikosia. Ligová generálka by se měla hrát u našich jižních sousedů v Rakousku.

„Poslední soupeř je ještě s maličkým otazníkem, ale k domluvě už schází jenom detaily," prozradil mluvčí klubu František Uhříček.