„Od začátku přípravy jsme měli možnost si vyzkoušet všechny hráče včetně těch, kteří se vrátili z hostování. V první selekci jsme se rozhodli přeřadit do B-týmu Nestorovského, Čtvrtníčka a Holka," prozradil Svatopluk Habanec, který bude v následujících dnech zkoušet nové hráče. V pondělí už s mužstvem trénoval Ladislav Martan z Varnsdorfu. Zítra by se pak měla připojit další posila. „Dokud není všechno dotažené do konce, tak bych zatím nerad prozrazoval jméno," omluvil se trenér Slovácka. Podle informací Deníku by se však mělo jednat o dvacetiletého útočníka Sparty Jiřího Skaláka.

Mladý bijec by se na jaře v nabité konkurenci na Letné dostával na hřiště jen velmi těžko, a tak by měl sbírat zkušenosti ve Slovácku. V podzimní části zasáhl do sedmi ligových duelů a také sedmi utkání Sparty v Evropské lize.

Habanec před začátkem přípravy avizoval, že hráči ze širšího kádru dostanou čas ukázat se v průběhu Tipsport ligy. Ta skončila o víkendu, mimo to mužstvo dvoufázově trénovalo a nabíralo fyzickou kondici. Vedle trojice fotbalistů, kteří byli přeřazeni do B-mužstva, se již se Slováckem nepřipravuje ani Jaroslav Starý, který je na testech v ostravském Baníku.

Naopak se na pondělním tréninku objevila jedna nová tvář Ladislav Martan z Varnsdorfu. 176 centimetrů vysoký útočník působí v severočeském týmu druhou sezonu, na podzim ve třinácti duelech nasázel šest branek.

Slovácko i nadále pokračuje v tréninkovém drilu a i v tomto týdnu čeká mužstvo osm tréninků a dva zápasy. „V Brně jsme odehráli čtyři zápasy, které jsme hráli prakticky bez střídání. Následující zápasy by měly být zaměřeny více i na taktiku, abychom na hřišti ukázali i kvalitu," poznamenal Habanec.

Do utkání nebude moct zasáhnout Marián Kovář, který si v zápase s Brnem přivodil výron kotníku a bude čtrnáct dní mimo hru. Naopak naplno trénovat začínají Radek Mezlík i Lukáš Kubáň, který měl minulý týden klid kvůli achilovkám.

Nově na marodku přibyla také brankářská jednička Dušan Melichárek. „Má problémy s třísly, během pár dnů by ale měl být v pořádku," uvedl kouč Slovácka. „Jedná se o pravé tříslo, ve kterém mi našli zánět. Dostal jsem nějaké prášky a do pátku mám naordinovaný klid. Věřím, že co nejdřív zase budu moct trénovat," přeje si zkušený gólman.

Dnes se Slovácko v přípravě poprvé představí před vlastními fanoušky, od 13 hodin hostí na umělé trávě na staroměstském Širůchu druholigový Třinec.