„Je ve stavu zraněných. Pracujeme s ním v rámci možností, podstupuje kondiční cvičení," dává fanouškům odpověď na neúčast v zápasech trenér Svatopluk Habanec. A následně vysílá nadějnou zprávu.

„Zítra by měl mít jednání o angažmá, to pan Krejčí bude vědět více," sdělil 45letý kouč. Ten má sám o Koného zájem. „Neříkám jasné ano, ale mohl by být přínosem," poznamenal.

Naopak Roman Sabler, další útočník, jenž se mihl ve Slovácku na zkoušce, mužstvo neposílí. „Momentálně určitě ne. Je na angažmá v Podbrezové," upřesnil slovácký lodivod.

A do třetice situace kolem testovaného fotbalisty. Tím je obránce Dominik Simerský, odchovanec Slovácka. „Bude součástí zítřejšího bloku, kdy budeme rozčleňovat kádr a bavit se o dalších věcech. Je potřeba probrat jednotlivé posty, tím říkám, že jasno o sestavě ještě nemám," prohodil Habanec.

Už v týdnu se pak nechal slyšet, že by v mužstvu rád přivítal ještě jednoho stopera k Radovi, Košútovi a Hofmannovi. Naznačil, že by se mohlo jednat o hráče ze Sparty, Plzně, Jablonce či Mladé Boleslavi. „Trochu čekáme, že některý fotbalista se odtud uvolní a mohl by nám být nápomocný," potvrdil.

Jinak Svatopluk Habanec pracuje s ověřeným kádrem, přičemž musí bojovat i s absencemi hráčů kvůli zranění. V Senici nemohli nastoupit Heča, Nemrava, Břečka, Šimko, Kalouda a Došek, zranil se také Kuncl.

„Břečka musí posílit sval na stehně, aby se mohl zapojit do přípravy. Je to otázkou tak měsíce. Šimko nebyl dva měsíce v našem režimu, nyní už se zapojil, ale teprve do měsíce se dostane do plného rytmu. Kalouda je v péči doktorů kvůli kolenu. Zprvopočátku diagnóza nebyla příznivá, přesné zranění však určí až doktor. Došek má podvrtlý kotník, za tři čtyři dny by mělo být vše v pořádku. A Kunclovu diagnózu neznám," vyjádřil se k hráčům do pole Habanec.

„Každá tato zranění jsou nepříjemná, chtěli bychom fungovat v nejsilnějším složení. Kondici pak musíme bohužel dohánět v průběhu sezony, ale s tímto se potýká i řada dalších klubů," dodal slovácký stratég.