„Jména vám zatím neprozradím, protože je sám nevím. Musíme si s realizačním týmem všechno pořádně vyhodnotit, a pak se rozhodneme," nechal se slyšet kouč hradišťského týmu, který ještě další tři hráče vyřadí před herním soustředěním v Rakousku. Tam odjede 21 hráčů a tři gólmani.

Prvoligové brány nejspíš zůstanou uzavřeny pro kyperského útočníka Kristise Andreaua, který už ani nenastoupil v posledním přípavném duelu v Žilině. „Neprokázal, že by byl lepší než naši útočníci, takže pro první tým s ním nepočítáme," uvedl Soukup, který ale bleskově dodal, že o talentované mladíka má zájem. „Je to teprve sedmnáctiletý hráč, kterého bychom tady chtěli udržet. Dostal by spoustu prostoru v béčku a juniorském týmu. V tréninku totiž ukazuje, že je gólový. Navíc bych řekl, že nám ještě neukázal všechno, protože je na něm znát únava z náročné přípravy, na kterou asi nebyl zvyklý. Byl bych rád, kdyby tady zůstal a adaptoval se. Uvidíme, jestli se domluvíme."

Druhá avizovaná zahraniční posila – útočník z Ghany – do Uherského Hradiště stále nedorazila. „Vůbec jsme netušili, jaké s jeho příjezdem budou administrativní problémy. Úřadům už jse však dodali vše potřebné, tak snad tento týden konečně dorazí. Před odjezdem do Rakouska je tam ještě prostor ho vyzkoušet," nezlomil Soukup nad možnou posilou hůl.

Kouči Slovácka dělá velkou radost zdravotní stav mužstva. Aktuálně je totiž na marodce pusto prázdno. „V Žilině už naskočili i Trousil s Doškem a zranění nijak necítili. Samozřejmě ale musí dohnat tréninkový deficit, když hlavně Honza Trousil dva měsíce skoro nic nedělal," upozornil Miroslav Soukup.

Do zápasu tak nezasáhl už pouze Lukáš Fujerik. „Trénuje s námi zcela bez omezení, všechno vypadá, dobře. Jenže aby šel do zápasu, na to se ještě necítí. Ale do začátkusoutěže je ještě daleko, jeho čas určitě brzy přijde," je přesvědčený kouč Slovácka.