1. FC SLOVÁCKO – OSTRAVA 0:2 (0:0)

Vstup do zápasu přitom měli domácí excelentní. Hned po několika vteřinách přiťukl Perůtka mezi stopery Rackovi, který ale tváří v tvář Baránkovi neuspěl a následnou nedůraznou dorážku Chmelíčka vykopl z prázdné brány Tchuř.

„Tohoto okamžiku můžeme jen litovat, zápas mohl vypadat úplně jinak,“ smutnil domácí kouč Josef Mazura. Jeho protějšek naopak mohl velebit svého brankáře. „Baránek to chytil excelentně, hodně nám tím pomohl,“ uznal Miroslav Koubek.

Domácí s novou posilou Lukášem Zelenkou v sestavě od začátku mačkali Baník na jeho polovině, z převahy ale nic nevytěžili. „Domácí nás dohrávali, dojížděli, to nám dělalo velké problémy,“ všiml si kouč hostí.

Postupem času se hra přestěhovala mezi šestnáctky a až do konce poločasu se prakticky nic zajímavého neodehrálo. Možná i proto jej rozhodčí Adámek ukončil ještě pár vteřin před vypršením 45. minuty.

Druhý poločas začal Baník mnohem aktivněji a obrana Slovácka měla plné ruce a především nohy práce s odvracením rychlých křídelních akcí. Při několika závarech měli domácí i štěstí, že na poslední chvíli dokázali zablokovat střelecké pokusy hostí.

Pak se do dvou nadějných příležitostí dostal Chmelíček, jenže míč do brány ani jednou nepropasíroval. V 63. minutě si pak domácí vybrali pořádný kopec smůly. Urbánek po rohu a následném závaru svým odkopem trefil Němčického a míč se odrazil do Vaškovy brány. Situaci se ještě snažil zachránit Zelenka, míč však už odkopával za brankovou čárou – 0:1.

„Ten gól nás zlomil,“ hlesl Josef Mazura. „Pak už Baník dominoval a my jsme nenašli sílu záps otočit,“ dodal domácí lodivod.

Domácí si vytvořili pouze jedinou šanci na vyrovnání, Cleber ani Smetana ale při závaru hradbu těl neprostřelili. Chvíli nato navíc potrestal zaváhání domácí obrany Lička a definitivně rozhodl o výhře hostí – 0:2.

Branky: 63. a 75. Lička. Rozhodčí: Adámek – Zlámal, Gallo. ŽK: Cleber, Urbánek, Formánek – Tomašák, Varadi. Diváci: 7252.

1. FC Slovácko: Vašek 3 – Randa 3, Formánek 4, Němčický 3, Urbánek 4 – Racko 3 (60. Ondřejka 3), Perůtka 4, Kordula 4 (69. Smetana), Zelenka 2 (80. Valenta), Cleber 3 – Chmelíček 3. Trenér: J. Mazura.

Ostrava: Baránek 2 – Tchuř 3, Neuwirth 3, Neves 2, Tomašák 3 – Lukeš 3, Zeher 5 (46. Varadi 3), Lička 2, Marek 3, Mičola 3 (90. Kraut) – Strnad 3. Trenér: M. Koubek.