Hanáci doma podlehli Mutěnicím 0:3, zlínští mladíci prohráli ve svém fryštáckém azylu se svými jihlavskými vrstevníky nešťastně 2:3.

Hanácká Slavia si po dvou odvetných zápasech v tabulce pohoršila už o tři místa na devátou příčku. S Mutěnicemi držela na své umělé trávě krok jen úvodních 45 minut, po obrátce se projevila větší síla třetího týmu soutěže, který třikrát rozvlnil kroměřížskou síť. Domácí gólman Vogl se měl co ohánět. Jenže v 55. minutě vytáhl centr Ditricha jen na břevno a dobíhající Jašíček uklidil míč pohodlně do brány. „Hosté maximálně využili naši chybičku a špatnou psychickou odolnost týmu potvrdila o chvíli později penalta. Vogl dnes chytal dobře, ale bohužel první gól jde na jeho vrub a také pokutový kop byl zbytečný,“ posteskl si kouč poražených Alois Skácel. „Výsledek je odrazem kvality obou mužstev. Za první poločas ale musím hráče pochválit. Druhá půle nám však jednoznačně nevyšla,“ uvedl kouč poražených Alois Skácel. Jeho svěřenci navíc dohrávali bez vyloučeného Staška.

Přestože juniorka Slovácka dokázala obrat o body vedoucí celek, nebyl její trenér Jan Palinek po remíze 1:1 úplně spokojený. „Před zápasem bych bod samozřejmě bral, vzhledem k průběhu je to ale málo,“ smutnil Palinek. Jeho družina podala na Andrově stadionu v Olomouci proti záloze Sigmy výborný výkon, asi nejlepší v sezoně. Od 20. minuty po Spazierově trefě z přímého kopu zaslouženě vedla. „Trefil to parádně, Lovásikovi nedal žádnou šanci,“ ocenil kousek talentovaného obránce Jan Palinek. Jeho svěřenci lídra přehrávali, ke své smůle ale nepřidali druhý gól. „Přitom ještě do poločasu jsme měli další tři tutovky, je to škoda,“ litoval.
Domácí po nepovedeném poločase provedli změny v sestavě, které nakonec vedly k vyrovnání. „Dali dopředu takové dvě klanice a od té chvíle každá standardka smrděla gólem. Při jedné takové jsme pak udělali snad jedinou chybu, když jsme je špatně pohlídali a bylo vyrovnáno,“ vzpomíná Palinek, který ale i tak výkon svého mužstva ocenil. „Já většinou nerad chválím, ale tentokrát musím udělat výjimku, kluci totiž hráli fakt dobře. Podali velmi kvalitní, kompaktní výkon. Teď je jen potřeba přenést to i do dalších zápasů,“ nabádá Palinek, jehož soubor si polepšil na jedenácté místo.

Naopak záloha Tescomy se po druhé jarní porážce ještě více přiblížila sestupovým vodám, na něž má už jen dvoubodový náskok. V duelu proti Jihlavě B přitom byli zlínští mladíci lepším týmem, jenže neproměnili šest vyložených šancí a rovněž je nepodržel brankář Martin Gavlák, po jehož dvou hrubkách prohrávali v přestávce 0:2. „Nezatracuji ho. Věřím, že v příštích utkáních nám pomůže,“ pravil kouč Tescomy Jiří Chytrý.

Jeho výběr vždy inkasoval v době svého vrcholícího tlaku. „Byli jsme aktivnější a to nás přibrzdilo,“ litoval Chytrý. Po rychlém snížení v úvodu druhé půlky se zdálo, že je jen otázkou času, kdy domácí srovnají, jenže jejich maximem bylo pouze nastřelené břevno Bačíkem. Vysočina trestala rychlým brejkem do otevřené obrany a Zlín už stačil jen korigovat Vyskočilem. „Kluci makali a dřeli na sto procent,“ ocenil i přes prohru výkon svých oveček Chytrý.

Kroměříž: Vogl - Klimek, Šilinger, Stašek, Kovařík - Jurčík (66. Hrbáček), Tubonemi (88. Gröpl), Valášek, Bělíček (54. Mazouch) - Foltán, Janča. Trenér: Alois Skácel.
Slovácko B: Marek - O. Čtvrtníček, Bělaška, Spazier, Lysoněk - Šturma, Perůtka, Grim (82. Pacl), Šilinger (65. Rohovský) - Ondřejka, Stýskala (90. Pyclík). Trenér: Jan Palinek.
Zlín B: M. Gavlák (46. Pavelka) - Linek (86. Školník), T. Gavlák, Malý, Čelůstka - Otruba (67. Grygar), Vyskočil, Řihák, Šrom - Bačík, Poznar. Trenér: Jiří Chytrý.