V neděli čeká na ofenzivního záložníka velká výzva. Znovu se postaví proti klubu, ve kterém se neprosadil. „Bude to velký zápas, hodně náročný. Čekám velkou podporu našich fanoušků,“ povídá muž, který má v lize odehráno 183 zápasů.

Patříte k nejzkušenějším hráčům Slovácka. V neděli vás čeká druhý tým ligy. Jaký je recept na bodový zisk?
Prezentovat se taktikou, kterou nám trenér určí. Snažit se držet balon, hrát to svoje a doufat, že nám tam spadne nějaký gól. Bude to velký zápas, hodně náročný.

Slavia v uplynulém kole po šestatřiceti zápasech prohrála. Bude z tohoto pohledu utkání složitější?
Jasně, sledoval jsem to. Prohrála, u nás budou chtít tři body, ale v naší lize se dá obrat o body každý mančaft. Slavia má sice nabitý kádr, ale my hrajeme doma, chceme se prezentovat svojí hrou. Věřím, že nám to přinese ovoce. Bylo by moc hezké Slavii obrat o body a zvítězit.

Na podzim 2014 jste půl roku ve Slavii působil. Jak na to angažmá vzpomínáte?
Z herního vytížení na to moc dobře nevzpomínám, ale na druhou stranu to byla dobrá zkušenost. Takže bych to angažmá neviděl ani černě. Je to velký klub, i když tehdy to tam ještě nebylo tak obrovské, jako je to teďka. Moc jsem toho nenahrál, ale rozhodně toho nelituji. Je to prostě pro člověka zkušenost a něco si z toho může vzít.

Sedmadvacetiletý záložník Uherského Brodu Vojtěch Dolina se na domácí výhře nad poslední Mohelnicí 2:0 podílel jedním gólem.
Museli jsme vítězství uhrát, ušlapat, říká Vojtěch Dolina

Zůstal tam ještě někdo z hráčského kádru?
Pár kluků tam ještě bude. Zmrhal, Škoda, ale také se to tam hodně obměnilo.

Bude to pro vás speciální zápas? Budete ho víc prožívat?
Ne. Bude to zápas jako každý jiný. To angažmá už je pryč a působil jsem tam jenom krátce na to, abych to nějak speciálně prožíval. Pro mě jsou speciální zápasy hlavně proti Olomouci.

Váš bývalý klub si jako nováček vede skvěle. Je na třetím místě tabulky hned za Slavií. Co tomu říkáte?
Kluci jsou hodně dlouho spolu, jsou sehraní a z toho těží. Vyšel jim vstup do ligy, to je také hodně důležité. Prostě jim to šlape. Je to jedna z věcí, které beru jako největší překvapení podzimu.

Po dvou zápasech venku hrajete znovu doma. Na Dukle jste vybojovali bod a proti zápasu v Brně přišlo zlepšení. Co bylo jinak?
Těžko se to takto popisuje, po Brnu jsme si to vyříkali. Na Dukle jsme hráli víc jako jeden tým. Je jenom škoda, že jsme nebyli schopni udržet naše vedení. Výhra by nám v tabulce hodně pomohla.

Na Dukle jste nahrával na gól. Měl jste ofenzivnější úkoly?
Ani ne, hrál jsem ve středu s Davidem Machalíkem. Nebyl tam žádný pokyn, abych se tlačil víc dopředu. Všechno vyplynulo ze samotného zápasu.

Sedmadvacetiletý záložník Uherského Brodu Vojtěch Dolina se na domácí výhře nad poslední Mohelnicí 2:0 podílel jedním gólem.
Obrovsky nám pomohl gól z rohu, říká Dolina

V posledních třech zápasech jste nastoupil v základní sestavě. Od trenéra Korduly dostáváte víc příležitostí. Cítíte, že se herně zvedáte?
Když jsem přišel do Slovácka, tak jsem nebyl úplně v kondici. Momentálně je to daleko lepší. Samozřejmě že čím víc hrajete a jste víc na hřišti, tak se cítíte i daleko líp. Člověk si víc věří. Doufám, že to půjde jenom nahoru a herně se budu jenom zlepšovat.

Slovácko je s devíti body na dvanáctém místě. Asi jste čekal lepší postavení…
Je to tak. Moc spokojeni být nemůžeme, bodů je hodně málo. Sice nás ve zbytku podzimu čekají těžcí soupeři, ale na druhou stranu proti nim v uvozovkách nemáme co ztratit. Taky se nám proti ofenzivnějším mančaftům hraje líp než třeba proti betonující Karviné. Budou hrát otevřeně, to nám může vyhovovat. Hlavně musíme sbírat body doma. Věřím, že výkonem na Dukle jsme se nakopli.