„Všechny věci na soustředění mám v Hradišti, do Prahy jsem odjel kvůli neodkladné záležitosti," uvedl 25letý stoper, který se do země půlměsíce podívá podruhé v kariéře. „Poprvé jsem tam byl také se Slováckem, bylo to při mém prvním angažmá v klubu," říká odchovanec mosteckého fotbalu, který se vrátil do Uherského Hradiště v létě po dvouletém hostování v Sokolově.

Před rokem jste absolvoval zimní dril v dresu druholigového Sokolova. Je příprava ve Slovácku náročnější?

Přípravu jsem neabsolvoval celou, byl jsem na operaci s kolenem. K mužstvu jsem se přidal o tři týdny později, kondiční část jsem potom absolvoval sám. V Sokolově jsme měli asistenta trenéra v jedné osobě s kondičním trenérem, takže ta příprava byla podobná jako na Slovácku.

Velkou část přípravy vede kondiční trenér Aleš Maňásek. Je to o velké dřině?

Jsou tam vložené tréninky, ve kterých jsme odběhávali kilometry. Všechno bylo bez míče, tím pádem pro nás náročnější, ale myslím si, že to zvládáme v pohodě. Dokonce nás to i bavilo, bylo to všechno takovou soutěživou formou, takže dobrý.

Komplikoval vám přípravu velký mráz, který byl v uplynulém týdnu?

Ne, vůbec. Trošku sice přituhlo, ale vzhledem k tomu, že chodíme na umělku, tak všechno běží podle plánu.

O víkendu jste odehrál poločas proti Trenčínu, se kterým jste prohráli 0:1. Jak byste zhodnotil zápas?

Měli jsme před Trenčínem respekt, v přípravě porazil Spartu, ale myslím, že na šance jsme dokonce vyhráli. Mohli jsme přivést daleko lepší výsledek, dostali jsme smolný gól, prakticky z ničeho. Trenčín byl silný na balonu, my jsme zase hrozili z brejků. Myslím, že to nebyl z naší strany špatný zápas. Sice jsme prohráli, to nás mrzí, ale proti takovému kvalitnímu soupeři jsme to zvládli dobře.

Asistent trenéra Jiří Dekař chválil v hodnocení obranu, vy jste naskočil do druhé půlky. Potěšilo vás jeho hodnocení?

Obraně se v poslední době věnujeme, takže pokrok musí být někde vidět. Je potřeba se na všechny zápasy soustředit stejně jako na Trenčín.

Je v přípravě cítit, že se trenér zaměřuje daleko víc na defenzivu?

Rozhodně. Máme každý den v tréninku blok, který je zaměřený na obranu. Někdy se k defenzivnímu cvičení přidávají i záložníci, jsou to různé varianty. Už je jenom na nás hráčích, abychom to vstřebali a bylo to znát v lize.

Ve středu odlétáte na herní soustředění do Turecka. Těšíte se?

Hlavně na počasí. Doufám, že tam bude trošku líp, než je tady. Není tam sice žádné horko, ale co mám zprávy, tak je tam kolem třinácti stupňů, takže by to mělo být o něco příjemnější. Budeme hrát a trénovat na přírodní trávě. Máme kvalitní soupeře, doufám, že odehrajeme dobré zápasy. Budeme s klukama zase po delší době pohromadě, užijeme si i nějakou srandu. Parta ve Slovácku je skvělá, těším se.

Co vám nesmí chybět v kufru? Bez čeho se v Turecku neobejdete?

U mě určitě nesmí scházet takový ten reprák na písničky. Na pokoji jsem s Rambem (Petrem Reinberkem) a hudbu hodně pouštíme. Poslouchám hodně kapel, ale většinou hip hop a reggae. Ještě si bereme si i playstation, to nám vyplní zábavu mimo hřiště, nic jiného nepotřebujeme.

V utkání proti pražské Slavii vás trenér stáhl ze hřiště. Po vaší chybě jste dostali branku a vy jste vypadl pro zbytek podzimu ze sestavy. Váš osobní cíl pro jarní část ligy tedy musí být jasný, že?

Máte pravdu. Chci se znovu probojovat do základu, hrát, hrát a hrát. Pokud začnu od prvního kola, tak budu jedině rád, pokud ne, tak budu o ten post bojovat.

Neměl jste chuť nebo nabídku odejít v zimní přestávce někam na hostování?

Ne. Ještě před Slavií jsem prodlužoval v klubu smlouvu, takže jsem žádné hostování ani odchod neřešil. Za to, že jsem vypadl ze sestavy, jsem si mohl úplně sám, byl jsem naštvaný hlavně na sebe. Nechtěl jsem kolem sebe kopat, jsem v klubu spokojený. Nezbývá nic jiného, než se o to místo porvat.

Měl jste váš nevydařený zápas proti Slavii dlouho v hlavě?

Měl. Vlastně to odešlo až se začátkem zimní přípravy. Myslel jsem na to utkání dokonce i přes vánoční svátky. Bylo to o to horší, že jsem další zápasy nehrál, tu chybu už jsem nemohl nijak napravit. Prohrál jsem klukům zápas, nebylo to příjemné, takovou zkušenost jsem ještě nikdy neměl. Pocity byly hodně nepříjemné, ale časem to odejde, začala příprava, odehrál jsem další zápasy, už to tak nějak přešlo.

Jarní premiéra se blíží, čeká vás lídr ligové tabulky plzeňská Viktoria. Sledujete její výsledky v přípravě?

Ne, nijak podrobně. Vím, že teď nějak prohráli dva zápasy, ale vůbec nevím, proti komu hráli. Do začátku ligy zbývá ještě nějaký týden, nemyslím, že je to nějak důležité, zaměřím se až na jejich generálku.

„Za to, že jsem vypadl ze sestavy, jsem si mohl úplně sám, byl jsem naštvaný hlavně na sebe. Nechtěl jsem kolem sebe kopat, jsem v klubu spokojený."