Základní třída, sk. A

BÍLOVICE - NEDAKONICE B 2:1 (1:1)

Od začátku utkání se diváci rozhodně nenudili. Hrálo se nahoru, dolů, jedna akce střídala druhou. Hostující obrana zaspala začátek utkání a hned dvakrát se mohl prosadit Čechmánek, jenže své šance zahodil. Domácí šli přesto do vedení. Centr ze strany skluzem uklidil přesně k tyči Bernatík a Lašák byl bez šance 1:0. Hosty to probudilo a začali víc útočit. Po jednom z dlouhých nákopů propadl míč za domácí stopery a Hyrák svůj nájezd s klidem proměnil 1:1. V kabině domácích bylo o přestávce hodně dusno a do druhé půle nastoupili s cílem dát rychlý gól. Jenže kvůli špatné koncovce byl stav dlouho nerozhodný. Už se schylovalo ke konci utkání, když hosté Bílovicím vyloženě darovali gól. Lašák chytil do rukou malou domů, rozhodčí nařídil nepřímý kop, který s přehledem proměnil Dujka.

Branky: Bernatík, J. Dujka J. Hyrák. Rozhodčí: Piža. Bílovice: Hanáček Hlaváček, J. Dostálek, Gajdošík, Kašný, F. Dujka, Bernatík, J. Dujka, Čechmánek, Jankůj, Šnaj- dar. Střídali: A. Dostálek, Krejčiřík, Strapina. Nedakonice B: Lašák Král, Obdržálek, Balíček, Ventrča, Prošek, Hyrák, Beránek, Dvouletý, Rokyta, Maurer. Střídal: Andrýsek.

TUČAPY - MEDLOVICE 4:0 (3:0)

Sousedské derby se v Tučapech odehrálo za krásného podzimního počasí. Domácí měli rychlý nástup a po pětadvaceti minutách vedli již o tři góly. Zaskočení hosté se jako by nemohli dostat do zápasu a byli to domácí, kteří mohli do konce první půle ještě nějakou branku přidat. Po změně stran přišla zvýšená aktivita Medlovických, která ovšem kvůli jejich nepřesnostem nebo spolehlivě hrající obraně Tučap většinou končila už před pokutovým územím. Ve druhé půli si domácí vedení bezpečně pohlídali, v závěru skóre ještě navýšili a zaslouženě zvítězili.

Branky: 5. a 8. Šlechta, 25. a 85. Pavel Spišiak. Rozhodčí: Knot. Diváci: 100. Tučapy: Fryšták Zbořil, Machynka, Bajaja, Vyskočil, Plevák, P. Hrančík, Kovařík, Pavel Spišiak, Krsička, Šlechta. Střídali: Pešl, Šesták, Šmít. Medlovice: Kuchař Hlačina, Pondělek, Marčík, Machala, Dvouletý, Tichý, Ryška, Chludil, Vrtal, Zmrhal. Střídali: Gottwald, Škodík.

UHERSKÝ - OSTROH B BABICE 2:1 (0:1)

Hosté se předvedli jako vyspělejší tým a celý první poločas domácí jasně přehrávali. Své šance ale zahazovali jako na běžícím pásu, až krátce před přestávkou se ujala rychlá akce, kterou po přesném centru zakončil nikým nekrytý Libor Soldán 0:1. Do druhého poločasu už však tento exligový matador nenastoupil a na výkonu hostí to bylo znát. Než by se věnovali hře, tak se začali dohadovat s rozhodčím, který jim udělil několik žlutých karet, a dokonce i dvě červené za hrubé urážky. Toho domácí využili a dvěma trefami si zajistili výhru.

Branky: 67. Konečný, 90. Kyncl 44. Soldán. Rozhodčí: Blažek. Uh. Ostroh B: J. Mrkva Kovařík, Šimčík, Kalný, Lopata, Konečný, Žák, Kusák (Kyncl), Jestřabík, Hoda (Žaludek). Babice: Najbrt M. Lahola, T. Lahola, Bičan, Chybík, Maňásek, F. Litoš, Dudešek, Říha, Soldán, Forro.

PODOLÍ - MISTŘICE 2:3 (2:1)

V první půli měli navrch domácí. V jejich dresu zářil hlavně Králík, který měl prsty v obou brankách. Nejprve po jeho centru zahráli hosté rukou v šestnáctce a následnou penaltu proměnil Tvrdoň, pak Králíkovu ideální přihrávku zužitkoval Pauřík. Mezitím se po závaru prosadili i hosté, takže se do kabin šlo za stavu 2:1. Po změně stran už se trefovali jen hráči Mistřic, kteří si tak odvezli tři body za vydřenou těsnou výhru.

Branky: Tvrdoň, Pauřík V. Ondroušek 2, Vávra. Rozhodčí: Zámečník. Podolí: Pauřík (65. Masaryk) Pavlík, Elfmark, Vagdal, Tvrdoň, Křen (70. Potomák), Beneš (3. Kolařík), Michalec, Švejcar, Kryštof, Králík. Mistřice: Kolečkář Vašek, Lapčík, Blaha, Nesázal Sedláček, V. Ondroušek ml., M. Ondroušek, Krupa Vávra, Salajka Střídali: Huňka, Sklenář, M. Bilavčík.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES B - JANKOVICE 5:7 (2:5)

U Jankovic v letošní sezoně už obvyklá přestřelka začala hned v první minutě vedoucím gólem domácích. Hosté bleskově srovnali, ale Novoveští jim ještě jednou odskočili. Pak ale převzali otěže zápasu hosté a čtyřmi brankami otočili stav na poločasových 2:5. Postupně navýšili svůj náskok až na 3:7. Domácí v závěru mohutně dotahovali, snížili na 5:7, pak ale neproměnili penaltu a bylo po nadějích.

Branky: Vařecha 2, Bouchal, Kreisl, Štěrba J. Silný 3, V. Silný 2, Doseděl 2. Rozhodčí: Libosvár. O. N. Ves B: Štefaník Jirásek, Kosík, Chrástek, Tvrdoň Bouchal, Vařecha, Morava, Kusenda Kreisl, Štěrba. Střídali: Ťok, Šálek. Jankovice: Kutálek Bartoň, Grossert, Ošívka, Sedláček Uherka, V. Brázdil, R. Brázdil, Doseděl V. Silný, J. Silný. Střídali: Zapletal, Gahura.

JALUBÍ B - POPOVICE 2:5 (0:2)

Favorizovaní hosté měli zápas od začátku pod kontrolou, více než se soupeřem ale bojovali s vlastní koncovkou. Střeleckou smůlu protrhl až ve 35. minutě z přímého kopu Musil, chvíli před přestávkou přidal druhý gól hlavou Šácha. Hostům se vyplatilo střídání, když čerstvý Tetera navýšil jejich náskok na 0:4. Pak už stříleli jen domácí. Poprvé mířili do vlastní sítě, v závěru pak Dobiáš s Gajdošíkem alespoň zkorigovali výsledek na konečných 2:5.

Branky: M. Dobiáš, Gajdošík Tetera 2, Musil, Šácha, vlastní. Rozhodčí: Martykán. Popovice: Neděla Hladný, Prajza, Kryštof (46. Halouzka), R. Mikulčík Kadlčík, Masařík, Šácha (70. L. Mikulčík), Omelka Mimránek (56. Tetera), Musil.

TOPOLNÁ - SLOVÁCKO-VÁŽANY 2:4 (1:2)

Zajímavé utkání rozhodl kanonýr hostů Marek Pavlíček, který se blýskl hattrickem. Vážany vedly po půlhodině hry o dvě branky, krátce před přestávkou ale zdramatizoval zápas domácí Pavelec. Hosté definitivně zlomili zápas dvěma slepenými brankami mezi 55. a 60. minutou. Fotbalisté Topolné se sice nadále snažili, povedlo se jim už však pouze kosmeticky upravit konečné skóre na 2:4.

Branky: Pavelec, Válek Pavlíček 3, Janík. Rozhodčí: Kubíček. Slov.-Vážany: Šoustek Roubalík, Hlaváček, Bernatík, Z. Janík Měšťánek, M. Janík, Bilík, Gottwald Sokol, Pavlíček. Střídali: Křemeček, Panasko, Čevora.

KOMŇA - BŘEZOVÁ 1:3 (1:1)

Hostům se podařil vstup do utkání, už ve 4. minutě se po rohovém kopu trefil hlavou Trecha. Domácí se nevzdali, po centru Glajcha rovněž hlavou vyrovnal Varaďa. Potom se hra odehrávala převážně mezi šestnáctkami. Šance, které se soupeřům naskytly, zůstaly nevyužity, proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, vytvořili si převahu, kterou zužitkovali dvěma góly. Komňa již nedokázala odpovědět. Utkání se dohrávalo v nervózní atmosféře, stínem bylo vyloučení dvou domácích hráčů.

Branky: 19. Varaďa 4. Trecha, 60. P. Čaňo, 67. D. Janků. Rozhodčí: Šimoník. Komňa: J. Urbánek Vladár, Králík, Valter, Sochor, Hanke, Glajch, Lisoněk (72. P. Urbánek), Machara, Varaďa (80. Matoušek), Kříž. Březová: Bruštík Křeháček, Ševčík, D. Čaňo, Trecha, M. Janků, Uher, Pomajbík, D. Janků, Popelka, P. Čaňo. Střídali: Majer, Zetík.

OREL UH. BROD - ŽITKOVÁ 3:1 (1:1)

Orli nastoupili do zápasu s odhodláním navázat na vítěznou notu z minulého kola. Jenže soupeř byl jiného mínění, do zápasu vlétl jako uragán a staří páni si prvních deset minut skoro nesáhli na balon. To vyústilo v úvodní gól Žítkové, který zaznamenal Hargaš. Poté se hra začala vyrovnávat a domácí srovnali krok gólem Gáška. Do druhé půle poslali Broďané čerstvé síly a najednou byla převaha na jejich straně. Hosté jako by začátek přepálili a rychle jim docházely síly. Svou dominanci vyjádřili domácí brankou v 56. minutě opět Gáškem. Orli si vytvářeli další šance a tím přinutili hostující hráče faulovat. Výsledkem toho byla penalta, kterou ovšem Šmíd neproměnil. Žítková poté vše vsadila na útok, ale to se jí nevyplatilo, když v poslední minutě zpečetil výsledek domácí Jahoda.

Branky: Gášek 2, Jahoda Hargaš. Rozhodčí: Korolovych. Orel Uh. Brod: Kubiš Bujáček, Šmíd, Sedláček (Jančář), Machala, Gášek, Slovák, Kočica, Josefík (Skřivánek), Jahoda, Řihák (Žižka). Žítková: Janků Hargaš, Biras, Husar, K. Hodulík, Kramárik, Pollák, P. Hodulík, Krovina, Čejka, Janíček (Brázda).

DRSLAVICE B - PŘEČKOVICE 2:2 (1:1)

Domácí měli po celý zápas drtivou převahu, ale totálně selhali v koncovce. Hosté se dostali k domácí brance pouze dvakrát, což jim ovšem stačilo, aby si z Drslavic odvezli první bod v sezoně.

Branky: 16. Šnajdar, 79. Kopták 44. Krejčiřík, 53. Kuchař. Rozhodčí: Masař. Drslavice B: Zemánek Maleňák (46. Pišoja), Šnajdar, P. Šrámek, Duda, Vidrman, Přecechtěl st., Hamada (80. Střelec), Kopták, Ševčík, Sehnal. Přečkovice: Šenkeřík Skovajsa, Dolina, Kuchař, Valíček, Slovák, Nevěřil, Krejčiřík, Bezruč, Soukup, Krajíček.

BYSTŘICE POD LOPENÍKEM - RUDICE 4:0 (1:0)

Domácí nastoupili do utkání bez osmi stálých hráčů, šanci tak dostali fotbalisté, kteří v nejednom případě ještě neodehráli ani minutu v mistrovských utkáních. Kombinovaná sestava přesto přitlačila hosty před jejich šestnáctku, ale utápěli se v neúčinných kombinacích bez zakončení. První branka tak padla až těsně před koncem první půle, když Radoch využil nedorozumění obrany hostů s brankářem. Po přestávce se hra odehrávala zase na polovině hostů, ale bez většího efektu. Hosté se sice osmělovali a občas drželi míč, ale ve finální fázi byli neškodní. Skóre se podruhé měnilo v 67. minutě po opakované střele Zelinky. Dílo zkázy Rudic domácí završili v posledních třech minutách utkání, kdy chyby brankáře potrestali Radoch s Popelkou.

Branky: Radoch 2, Zelinka, Popelka. Rozhodčí: Dolinský. Bystřice p. L.: Novák Beníček, Machala, Struhařík, Polanský, Děcký (20. Matucha), Zelinka, Kumpa (70. Popelka), Kubena, Radoch, Blahuš. Rudice: Bažela Procházka (Jurásek), Rusňák, Gavenda, Houba, Hladiš, Priessnitz, Přerovský, Sviták, Křivan, Řezníček.

HRADČOVICE - ZÁHOROVICE 4:3 (2:1)

Od začátku se hrálo svižné útočné utkání. Jako první se mezi střelce zapsal hostující Šabršula, který se trefil hlavou. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Obrana Záhorovic zastavila nedovoleně v šestnáctce pronikajícího Rosíka a Dalibor Mikulec se z penalty nemýlil. Ve 38. minutě dostali stejnou šanci i hosté, Miroš ale pokutový kop neproměnil. Vzápětí předvedl hezkou individuální akci domácí Pijáček a do šaten tak šli spokojeněji domácí. Ve druhé půli začali hosté aktivně, jenže zapomínali na zadní vrátka. Toho hned dvakrát využil Dalibor Mikulec, který po rychlých akcích navýšil náskok Hradčovic na 4:1. Hosté se však nevzdali a v závěru zápas ještě zdramatizovali. Nejprve snížil efektním obloučkem Surý, v nastaveném čase pak dal výsledku konečnou podobu Šabršula 4:3.

Branky: 21. z pen., 61. a 68. D. Mikulec, 40. Pijáček 18. a 90.+1 Šabršula, 85. Surý. Rozhodčí: Ševčík. Hradčovice: Daněk J. Mikulec, Rosík, Urubčík, Horák, M. Pochylý, Pijáček, D. Mikulec, Nevařil, Hlaváč, Jurčík. Střídali: V. Pochylý, Podškubka. Záhorovice: Andrlík Miroš, Denemark, Kočí, Šust, Surý, Klesnil, Polanský, Gřunděl, Šabršula, Jál. Střídali: Ondrůšek, Machala, Struhelka.

STARÝ HROZENKOV - KORYTNÁ 1:1 (1:1)

Domácí byli po utkání hodně rozzlobení. Úvodní gól zápasu totiž podle nich padl ve chvíli, kdy se většina jejich hráčů soustředila na zraněného Rostislava Husaříka, který předtím dostal loktem a krvácel z nosu. Soupeř mezitím rozehrál roh a otevřel účet zápasu. Hrozenkov ale bleskově vyrovnal, z rychlého protiútoku se trefil Lebánek. V nervózní atmosféře se sice urodily i další šance, skóre se však již nezměnilo.

Branky: 31. Lebánek 28. Medůsek. Rozhodčí: Libosvár. St. Hrozenkov: Köszeghy M. Husařík, Škriečka, Kročil, Lacina R. Husařík (46. Duchoň, 82. Pyszko), Blaho, Lupták, R. Breznický Lebánek, Gabrhel (70. P. Breznický). Korytná: Růžička Navláčil, Vrága, Zetka, Janča, Málek, Medůsek, Flasar, Matucha, Bubík, Zámečník.

1. Březová 7 6 1 0 36:10 19

2. Hradčovice 7 5 0 2 21:13 15

3. Bystřice p/L 7 4 2 1 17:5 14

4. Záhorovice 7 4 2 1 16:9 14

5. Komňa 7 4 0 3 14:7 12

6. St. Hrozenkov 6 3 2 1 19:10 11

7. Drslavice B 6 2 3 1 21:13 9

8. Orel Uh. Brod 6 3 0 3 7:15 9