Že by příprava na jarní útok na postup do druhé ligy? Kouč slovácké zálohy se při této zmínce rozesměje. „Ne, ne, postup rozhodně není naším cílem. Třetí liga je totiž pro nás naprosto optimální soutěží. Jak pro přechod mladíků do mužského fotbalu, tak pro rozehrání zraněných hráčů," odmítl Jan Palinek myšlenky na posun o patro výš. To však neznamená, že by ve druhé polovině sezony nechtěl se svým týmem navázat na podzimní úspěšné tažení. „Výsledkově i herně," zdůraznil ambicózní kouč.

Důvodů, proč se jeho týmu dařilo, našel Jan Palinek hned několik. Jako první vzpomněl povedený vstup do soutěže, když béčko Slovácka i bez fluktuantů z A-týmu zvítězilo v Kroměříži. „Hráčům to dolalo potřebné sebevědomí. Utvrdili se, že jsou silný mančaft i bez posil. Na osu Fryšták, Franta, Šumulikoski, Holek, Fujerik se nabalili mladí kluci a rychle si to sedlo," mne si trenér ruce.

Jedním dechem ale připomene ukázkovou výpomoc fotbalistů z áčka. „Nepovedlo se nám jediné utkání v Orlové, jinak to byla paráda. Všichni hráči měli výborný přístup, makali naplno, na nikom nebylo vidět, že by bral start v MSFL jako potupu," oceňuje přínos Ondřejky, Trousila, Mezlíka a dalších.

Všechno ale nebylo jen růžové. Slovácko si vybralo velkou smůlu, hlavně co se zranění týče. „To je velká kaňka. Kluků je mi líto. Vážně se zranili hned čtyři – Fujerik, Franta, Křivánek a Kübl. Všichni budou mimo hru minilálně půl roku," trápí Jana Palinka.

Především osud ofenzivního záložníka Lukáše Fujerika je velmi smutný, vážně se zranil v krátké době už podruhé. „Mluvil jsem s ním asi před týdnem, momentálně je po operaci předního zkříženého vazu, rekonvalescence bude trvat asi šest měsíců. Když ještě bude mít do velkého fotbalu chuť, zapojit by se mohl až do letní přípravy," prozradil Jan Palinek.

O cílech pro jarní část už byla řeč, s jakým kádrem ale půjde do boje, o tom se bude rozhodovat v nejbližších týdnech. „Nějaké změny asi nastanou, po úspěšném tažení je o naše hráče zájem. Prozatím ale nic není jisté a nechtěl bych předbíhat," uzavřel trenér čtvrtého celku MSFL.