„Z doby, co jsem tam působil, už je v týmu jenom šest nebo sedm lidí. Hráči se tam dost točí, to je o Karviné známo. Máme třicet bodů, ale ještě to asi není na jistou záchranu. Chceme pořád vyhrávat a posunout se v tabulce,“ prohlásil před domácím duelem odchovanec klubu a rodák z Napajedel.

Bude zápas proti Karviné bojem o horní polovinu tabulky?

Když je nějaký zápas Karviné, tak nikdy nevím, co od něho mám očekávat. Mají všelijaké výsledky a někdy hodně divoké. Nesmíme je dostat do hry, musíme se soustředit hlavně na sebe. Chceme hrát to, co jsme hráli v posledním domácím zápase. S tím, že musíme dát nějaké branky.

Na podzim jste u nováčka vyhráli. Probíral jste tehdy zápas s bývalými spoluhráči?

Byl jsem se s kluky pozdravit, ne přímo v jejich kabině, ale v jejich části stadionu. Už jich tam moc nezůstalo, šest nebo sedm. O Karviné je známo, že se tam hráči dost točí. Chvilku jsem si povídal s Pavlem Eismannem. Když jsem tam hrával, tak jsme byli sousedi na bytě. Dodneška jsem s ním v kontaktu, jsme kamarádi.

Sledujete zápasy Karviné víc než ostatní kluby?

Nevím, jestli víc, sleduji pozorně celou českou ligu.

V minulém kole jste přivezli z Teplic remízu. Máte třicet bodů, které už obyčejně znamenají záchranu. Bavíte se o tom v kabině?

Kulantně bych řekl, že česká liga je hodně specifická. Bodově to asi ještě nemáme úplně na jistotu, ale i kdybychom měli třeba 40 bodů, tak chceme pořád vyhrávat a posunout se v tabulce výš. Na jaře jsme chtěli posbírat co nejvíc bodů, to se nám povedlo sérií bez porážky. Pořád máme na dostřel sedmý flek. Skončit na sedmém místě by byla fantazie

Zlín má o osm bodů víc. Troufáte si přeskočit i krajského rivala?

Osm bodů je hodně, Zlín určitě všechno neprohraje. Budou chtít zůstat v teoretické hře o poháry. Nepočítám s tím, že by třikrát prohráli.

Do konce ligy zůstávají čtyři kola. Byla sezona jedna z vašich nejvydařenějších?

Ještě není konec, zatím bych to nechtěl hodnotit. Do závěru ligy můžu dát třeba ještě pět gólů (směje se) nebo můžeme všechno prohrát a všechno se bude hodnotit jinak.

Je sezona pod Stanislavem Levým jiná než za trenéra Habance?

Jiná je, to je pravda. Mělo to takový ten vývoj, že s trenérem Habancem skončili někteří starší hráči a zodpovědnost se přesunula na mladší kluky. Změnil se trochu duch týmu. V úvodu sezony jsme se trošičku hledali. Ti, na které padla zodpovědnost, se s tím srovnali. Je pravda, že nějaký ten týden a měsíc to trvalo. Vygradovalo to sérií devíti zápasů bez prohry. I proti Plzni a Slavii jsme hráli dobře, bohužel nepřišly branky. Ale trochu se to někam posunulo.

Jakým směrem?

Z osobního pohledu si myslím, že k lepšímu.

Vy cítíte po odchodu starších hráčů větší tlak a zodpovědnost za výsledky? V lize máte 117 startů…

Trošku jsem tu zodpovědnost cítil víc než v minulých letech, ale jednou to přijít muselo. Řekl bych, že tento rok byl zlomový. Věkově jsem na přelomu mladých starých. Když se rozdělujeme na tréninky, hrávám tak půl na půl. Když si zahraji za mladé, jsem za to rád.

Patříte mezi opory Slovácka. Zaregistroval jste zvýšený zájem z jiných klubů?

Už jsem na to nedávno odpovídal. Nic se neobjevilo, nechci zbytečně vířit vodu. Kdyby něco přišlo a byla by to super nabídka, která by mě mohla posunout dál, tak bych o tom asi přemýšlel. Zatím o ničem nevím a nijak to neřeším. Smlouvu ve Slovácku mám ještě rok a půl.

Liga končí zhruba za tři týdny. Už máte naplánovanou dovolenou?

V letošním roce je to trošku specifické. Přítelkyně končí bakalářku a ještě neví přesný termín. Momentálně se drtí do školy. Vrcholí to, když máme volno, takže nic velkého neplánujeme. Společné volno máme asi čtyři dny, tak se možná vydáme na nějaký prodloužený víkend v Česku.