Do svého kádru pro další sezonu zařadil mladého útočníka také slovenský trenér Ladislav Jurkemik. V uplynulém podzimu patřil v prvních kolech k oporám juniorky Slovácka v divizní soutěži a dokonce nahlédl do nejvyšší soutěže, když naskočil proti Teplicím. Pak ale jakoby se po Milanu Kerbrovi slehla země.

Zhruba od poloviny září minulého roku byste jeho jméno v sestavě jakéhokoli mužstva Slovácka hledali marně. Od klubu dostal individuální tréninkový plán a do zimní přípravy se zatím nezapojil. Podle zákulisních informací Kerbr odmítl prodloužit smlouvu (končí mu v létě 2010) a proto s ním klub přestal počítat.

„Kerbr má platnou smlouvu a trénuje individuálně, tím jsem váš dotaz zodpověděl,“ nechtěl ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí zabíhat do detailů. Bylo vidět, že je mu téma okolo nadějného útočníka nepříjemné. Nakonec ale byl přece jenom sdílnější.

„Párkrát jsem se s tím už ve své funkcionářské kariéře setkal, i když ne moc často. Tady konkrétně docela nerozumím mentalitě těch hráčů. Mateřský klub jim dal mateřské mléko, dal jim všechno, co dneska umí, ale oni si to vysvětlují jinak. Tito hráči mají pocit, že dali oni něco klubu. To ale není pravda, oni mu nedali vůbec nic,“ přemítal nad případy hráčů, kteří jsou považováni za neděčníky.

Nový šéftrenér Slovácka Miroslav Soukup ale naznačil, že situaci s Milanem Kerbrem ještě zkusí vyřešit. „Počítám, že bych se těmito hráči, myslím i ty, kteří jsou ze Slovácka na hostování, měl v nejbližších dnech sejít a chci slyšet také jejich názor.“

Samotný Milan Kerbr prozradil pouze to, že má smlouvu do konce června letošního roku a více se ke svému působení ve Slovácku nechtěl vyjadřovat. „Možná později, teď rozhodně ne,“ řekl doslova.

Sitauce je tedy taková, že hráč zřejmě nebude tři čtvrtě roku hrát a pak odejde za tabulkové peníze pryč. Ublíží to tak jak klubu, tak samotnému fotbalistovi.

„Pokud tyto případy končí tak, jak končí, tak je to rozhodnutí hráče a nikoliv klubu. To je potřeba zdůraznit. Tuto cestu si vybírá hráč a my na to nějakým způsobem reagujeme,“ dodal na závěr Vladimír Krejčí.