Čeká vás dlouho očekávaný moravský duel proti Sigmě Olomouc. Zároveň první zápas před domácím publikem v jarní části Gambrinus ligy. Jaká je atmosféra v týmu?

V týmu je atmosféra dobrá, jen nás mrzí oslabení způsobené vyloučením Václava Ondřejky. Pro duel před domácím publikem jsme připraveni předvést nejlepší výkon.

Slovácko se pyšní jednou z nejlepších obran v lize. V čem vy vidíte největší změnu za poslední rok?

Myslím, že velkou výhodou je, že naše obrana hraje dlouho pohromadě bez výrazných změn. A s příchodem Honzy Trousila se ještě zkvalitnila.

Sigmě se v úvodním jarním duelu nepodařilo porazit Budějovice, takže bude muset naplno bodovat na Slovácku. Se záchranářskými starostmi máš z minulých sezon zkušenosti. Jak je těžké se s tím tlakem na hřišti vypořádat?

My jsme se s tím na podzim vypořádali. Olomouc je momentálně tam, kde je, my jí ale na domácí půdě určitě nic zlehčovat nebudeme. Chceme vyhrát.

Počasí je asi čím dál víc přijatelnější. Trénujete již na přírodní trávě?

V týdnu jsme ještě byli na umělce, nyní už však trénujeme na hlavním stadionu.

Do Olomouce se v zimě vrátil Michal Ordoš, který je také odchovancem akademie Slovácka. Jste spolu v kontaktu?

S Michalem se osobně neznám, je přece jen o něco starší. Ale na hřišti se pozdravíme.

Na co byste fanoušky pozval, když byste je měl nalákat na zítřejší moravské derby?

Za celý mančaft můžu slíbit, že se budeme snažit hrát atraktivní fotbal a naplnit tak to, co se od nás na domácím hřišti očekává, a to je výhra.

Uličný: Na Slovácku chceme bodovat

Sigma Olomouc vyrazila do bojů o záchranu s ostříleným trenérem Petrem Uličným. V úvodním zápase s Českými Budějovicemi ale „nové koště“ úplně dobře nemetlo.

Do jarní části jste si asi přál vstoupit lépe…

Určitě. Chtěli jsme vyhrát, je to pro nás takové dílčí zklamání. První zápas jara byl poznamenán jistou nervozitou. Několikrát jsem při šancích Heinze nebo Kučery už zvedal ruce, ale nespadlo to tam, a tak jsme ztratili dva body.

Zítřejší utkání na Slovácku bude zřejmě i velkým testem pro útočné řady Olomouce, protože se setkají s jednou z nejlepších obran ligy…

To je pravda. Navíc za Slovácko hraje Honza Trousil, kterého jsem trénoval v Brně. Trenér Mira Soukup lpí na velice dobré obranné fázi.

Určitě si budete chtít odvézt všechny body, Slovácko naopak bude chtít odčinit prohru ze Sparty. Dají se tedy očekávat ofenzivní hody?

Chceme podat takový výkon, aby se nám povedlo bodovat. Slovácko bude chtít vyhrát, na Spartě předvedli dobrý, velmi dobrý výkon. Dozadu jsou velmi silní, bude to podle mě hodně takticky vedený zápas.

Na koho z vašeho týmu se mají fanoušci Slovácka těšit?

No, hlavně na Michala Ordoše, který v Hradišti působil.

Na koho si naopak dáte největší pozor vy?

Nebezpečný je Libor Došek, domácí jsou také silní ve standardních situacích.

Očima Miroslava Soukupa

„Olomouc nezvládla úvodní utkání s Českými Budějovicemi, o to větší motivaci uspět budou mít u nás. Ale my hrajeme doma a budeme dělat všechno pro to, abychom Sigmu porazili a připsali si další body. Olomouc ale nevnímám jako klub na sestup. Navíc se ještě posílila, Podaný, Jirouš i Ordoš mají svou kvalitu. Je pravda, že Hořava i Rossi momentálně nehrají, což jsou velmi kvalitní hráči ze zálohy. Na druhou stranu v pondělí hráli ve středu zálohy s Ordošem a Heinzem a to ještě nenastoupil Varadi nebo třeba Jirouš na hrotu. Ten, kdo viděl jejich pondělní zápas, tak ví, že měli minimálně čtyři jasné gólové šance, a kdyby jednu z nich proměnili, tak to všechno mohlo být úplně jinak. Jejich mužstvo je silné, vyvážené, čeká nás těžký zápas.“