Domácí se po zbytek utkání snažili o vyrovnání, k výborně fungující defenzivě soupeře ale klíč nenašli. Poprvé v historii tak padli s Olomoucí v domácím prostředí.

1. FC SLOVÁCKO – SIGMA OLOMOUC 0:2 (0:1)

Zápas začal pro domácí šokem. Už ve 3. minutě vybojoval po zaváhání Korduly míč Petr, přistrčil jej Hořavovi, který naprosto přesně umístěnou technickou střelou nedal Filikovi šanci – 0:1.

„Já mám asi takový syndrom, že když na něco upozorním, tak z toho dostaneme gól. Tomáše Hořavu znám z jednadvacítky i z Olomouce, je to hráč, který umí vstřelit oběma nohama. Upozorňoval jsem na něj, ale bohužel jsme neuhlídali prostor na hranici naší šestnáctky a n toho dokázal krásně využít,“ ocenil krásnou branku soupeře domácí trenér Miroslav Soukup.

Jeho svěřence inkasovaná branka zaskočila a Sigma, která působila mnohem sehranějším dojmem, v úvodní půlhodině jasně ovládala hru. „Úvod zápasu jsme prospali, soupeř byl jasně lepší,“ uznal Soukup.

Domácí se prvního potlesku dočkali až po půlhodině hry, kdy pálil nejprve hlavou a posléze i nůžkami Ondřejka. Hned vzápětí přišla obrovská šance Volešáka, jehož bombu z jedné ale reflexivně zlikvidoval Drobisz. „Začali jsme přesně podle našich představ, Slovácko ale podnikalo nebezpečné brejky a při té šanci nás Drobisz podržel,“ poděkoval svému gólmanovi olomoucký trenér Zdeněk Psotka.

Domácí měli blízko ke gólu i ve 38. minutě. Kunclův přízemní centr vyklouzl brankáři Olomouce z rukou, Švancarovu střelu ale stačila obrana hostí zblokovat.

Druhý poločas se hrál podle slováckých not. Sigma sice byla zatlačena na vlastní polovinu, tam však vytvořila elastickou a takřka nepropustnou hráz, od které se odrážely všechny domácí pokusy. „Slovácko si vytvořilo tlak, my jsme vůbec neměli míč pod kontrolou. Chtěli jsme chodit do brejků, ale to se nám až do druhého gólu nedařilo,“ zlobil se Psotka.

Jenže Olomouc vytěžila z minima maximum. První nebezpečný brejk sice Hořava ještě nezakončil, v 69. minutě se však už Hubník z voleje nemýlil – 0:2.

Domácí se sice se třemi útočnými hroty snažili s výsledkem něco udělat, nebylo jim však přáno. Ve velké šanci se zbytečně ukvapil Nestorovski, otočit vývojem utkání nepomohl ani příchod čtvrtého útočníka Radka Szmeka, a tak fotbalisté Slovácka poprvé v letošní sezoně opouštěli trávník stadionu Miroslava Valenty coby poražený tým. A navíc vůbec poprvé v historii padli doma s Olomoucí.

„Neodehráli jsme špatnou partii, jenže fotbal se hraje na góly. Dneska nám ve finální fázi chybělo více klidu a rozvahy,“ posteskl si domácí kouč. Jeho prostějšek se naopak mohl radovat. „Za tři body jsme obrovsky šťastní,“ zářil Zdeněk Psotka.

Branky: 3. Hořava, 69. Hubník. Rozhodčí: Paták – Filípek, Handlíř. ŽK: Ondřejka – Petr, Hubník. Diváci: 5138. 1. FC Slovácko: Filipko 3 – Kuncl 3, Mezlík 2, Reinberk 3, Kubáň 3 (84. Szmek) – Fujerik 4 (68. Nestorovski), Kordula 4, J. Valenta 4 (75. Hlúpik), Volešák 3 – Ondřejka 2, Švancara 3. Trenér: M. Soukup. Olomouc: Drobisz 3 – Janotka 3, Dreksa 2, Škerle 3, Vepřek 2 – Rossi 2, Bajer 2, Hořava 2 – Petr 2 (74. Michalický), Šultes 4 (52. Navrátil 3), Hubník 2 (86. Ordoš). Trenér: Z. Psotka.