Slavia Praha – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Obhájce mistrovského fotbalového titulu v tu chvíli prohrával 0:1 s devátým celkem druhé ligy, který se dostal do euforie. A až do konce zápasu se na tom nic nezměnilo. V samém závěru na Slavii diváci pískali.

První semifinále Poháru ČMFS horký favorit totálně nezvládl, a pokud chce postoupit do finále, musí za týden vyhrát na hřišti protivníka stojícího na prahu historického úspěchu.

Výkon Slavie jen zapadl do její mizerné formy posledních týdnů. V lize za obhajobou titulu kostrbatě klopýtá, narazila i v domácím poháru.

„Měli jsme za úkol zahušťovat prostor a to se nám v první půli docela dařilo. Doufejme, že to bude pokračovat,“ hlásil do kamery České televize spokojeně Pavel Němčický.

A přesně to mužstvo kouče Mazury činilo i po obrátce. Ano, Slavia měla víc ze hry i nějaké ty šance. Jenže Ivana se při snaze obhodit gólmana Filípka z rohu velkého vápna trefil přímo do jeho náruče. Po centru z pravé strany zase Pekhart hlavou pořádně nedosáhl na míč a jen balon lehce lízl. v dalších situacích zůstalo u pouhých náznaků šancí.

Do sešívaného dresu se po nucené měsíční pauze vrátil uzdrave-ný Jaroslav Černý. Ovšem už po 14. minutách duelu musel kvůli zatím nespecifikovanému zranění střídat slovenský rychlík Švento.

K tomu se fotbalisté Slavie museli vyrovnat s tím, že fanoušci je nepovzbuzovali. Až do 35. minuty protestovali „tichem“ proti zvýšení cen vstupenek na ligový zápas s Českými Budějovicemi. Favorit byl za tu dobu úplně z tempa, špatně se pohyboval a mohl inkasovat, jenže Chmelíček svůj průnik do gólového konce nedotáhl, skončil po souboji s Brabcem na zemi a penalta se nepískala.

Až když počali domácí diváci opět fandit, favorit se trochu probudil. Jenže na samém konci poločasu při dvou velkých slávistických šancích skvěle zasáhl hostující gólman Filípko, chvíli předtím se vyznamenal jeho protějšek Vaniak.

Slovácko má na jaře formu a mluví se o tom, že by chtěl koupit ligovou licenci pro příští sezonu. Přesto je prohra Slavie prvotřídním překvapením.

Branka: 63. Formánek. Rozhodčí: Hrubeš – Kordula, Dobrovolný. ŽK: Hubáček – Chmelíček, Perůtka. Diváci: 2463.

Slavia: Vaniak – Dřížďal (68. Fořt), Suchý, Brabec, Švento (14. Hubáček) – M. Černý, M. Jarolím, Belaid, J. Černý (56. Janda) – Ivana, Pekhart. Trenér: K. Jarolím.

Slovácko: Filipko – Randa, Formánek, Němčický, Kubáň – Fujerik, Kazár (87. Stýskala), Perůtka, Kordula – Hani (57. Ondřejka), Chmelíček (74. Görner). Trenér: Mazura.