Fanoušci i odborníci jsou přitom mnohem skeptičtější, spíše se nadcházející sezony obávají. Mladíci v čele s Ťokem se sice ukazují v dobrém světle, jenže liga je něco jiného než příprava. Alarmující je především úzký kádr, přibývající zranění a později i žluté karty by mohly nadělat velké problémy.

„Čeká nás těžká sezona. Mužstvo je ale dobře připravené, za šest týdnů jsme udělali kus práce, posunuli jsme se dál," pochvaluje si trenér Stanislav Levý, který věří, že v minulé sezoně propustná defenzíva bude proti nájezdům soupeřů mnohem odolnější.

„Cítím tam větší zodpovědnost, agresivitu. Propojení řad až na výjimky fungovalo dobře, zápas od zápasu se to zlepšovalo," všiml si nový kouč Slovácka.

Kraj obrany je přesto místem, kam společně s vedením hledá posilu. „Ještě ale vyčkáváme, abychom mohli přesvědčit Spartu, aby nám opět pustila Chvátala. Pokud to nevyjde, máme připravenu i jinou variantu," naznačil Vladimír Krejčí.

Druhým postem, kde Slovácko tlačí bota, je hrot útoku. Po konci Doška a zranění Francise Koného je na tomto postu, nepočítáme-li nezkušeného Zajíce, pusto prázdno. Podle všeho klub neangažuje Koro Koného, kterého zkoušel v posledních dvou přípravných zápasech.

„Definitivní rozhodnutí by mělo padnout ve středu. Je to výborný fotbalista, ale s deficitem fyzické připravenosti. K tomu navíc musíme přičíst i jeho cenu," uvažoval nahlas ředitel Slovácka. „Nechceme se pustit do riskantních operací, které by mohly klub poškodit. Pokud má někdo přijít, tak jedině výrazná posila s historií. Nejsme klub, kterým protékají mraky hráčů. Chceme, aby ten, koho přivedeme, byl přínosem," dodal Vladimír Krejčí.

Jednou z alternativ do útoku je i Milan Kerbr, kterého v pauze opětovně vábil Liberec. Vedení Slovácka se však rozhodlo jej nepustit. „Milanovi končí v zimě smlouva, byla možnost ho zobchodovat, ale na základě požadavků trenéra jsme s majitelem rozhodli, že smlouvu dokončí. Dá se předpokládat, že to bude jeho poslední půlrok ve Slovácku. Je tady dlouho a je z něj cítit, že chce nakouknout jinam," prozradil šéf klubu.

V roli kapitána povede tým do nové sezony Veliče Šumulikoski. „Je to pro mě pocta, ale také starost navíc. Kapitána už jsem však dělal i v Rusku a v reprezentaci, takže vím, co to obnáší," pousmál se makedonský internacionál, který se už však klidně může považovat za „Hradišťáka". „Už jsem tady v podstatě šestnáct let," souhlasí Šumulikoski, podle kterého je těžký soupeř na úvod sezoně lepší než papírově slabší. „Sparta v prvním kole, to je výborný los. Na zápas se těším, zkusíme zabojovat. Jsme na ni nachystaní, na jaře jsme ji doma porazili, tak se nám asi bude chtít pomstít," je si vědom pětatřicetiletý defenzivní záložník. Zbraně předem ale v žádném případě neskládá. „V přípravě jsme se utkali se silnými mužstvy, třeba v generálce byl Ural podobný soupeř jako Sparta. Hráli jsme jako proti ní, zavřeli jsme to a nedostali gól," nabídl Veliče Šumulikoski možný recept na úspěch.