Hattrickem se na severu Čech blýskli Roman Sopůšek a Martin Janečka. Moravané jsou v ligové tabulce třetí.

„Mohlo to skončit vyšším rozdílem, několik přečíslení jsme ale nevyřešili úplně dobře," uvedl pro klubový web reprezentant do jednadvaceti let Lukáš Křivánek.

Sebevědomého nováčka přijelo ve svátek do České Lípy podpořit několik desítek fanoušků, kteří vytvořili výbornou atmosféru a zápas si parádně užili.

„Už při rozcvičení jsme měli pocit, že hrajeme na domácí půdě,“ prohlásil hostující hráč Adam Skřivan.

Vstup do utkání ale Bazooce příliš nevyšel. Hosté inkasovali gól hned v 1. minutě, kdy se prosadil Fichtner. Borci z Uherského Hradiště se ale rychle oklepali a výsledek brankami Sopůška a Janečky otočili. Bláznivý první poločas, ve kterém padlo celkem osm branek, skončil lépe pro Bazooku, která odešla do kabin ve vedení 5:3.

„Po obdržené brance v úvodu střetnutí jsme se zklidnili a začali hrát to, co jsme si řekli. Výsledek může vypadat jednoznačně, ale nebylo tomu tak. Utkání bylo náročné. Z České Lípy si ale podle mě vezeme zasloužené tři body," prohlásil Skřivan.

Ve druhém poločase už Bazooka diktovala tempo hry a náskok udržovala. Démoni se pokusili porážku zvrátit, ani dlouhá power-play jim k výhře nepomohla.

„Zápas jsme absolutně nezvládli. Jedním slovem to byla tragédie. Soupeř měl chuť, odhodlání a zaslouženě vyhrál. Máme teď tři týdny na to dát se do kupy. Přestávka nám snad pomůže," věří kouč České Lípy Karel Kruliš.

Démoni Česká Lípa - Bazooka Uherské Hradiště 5:9 (3:5)

Branky: 1. Fichtner, 10. Kubelka (Semerát), 14. Havrda z 10 metrového kopu, 32. Kubelka, 36. Kubelka (Kotek) - 3. Sopůšek (Levčík), 5. Janečka (Křivánek), 10. Šipka (Skřivan), 11. Sopůšek (Křivánek), 11. Levčík (Janečka), 24. Křivánek (Levčík), 25. Janečka (Křivánek), 28. Janečka (Levčík), 33. Sopůšek (Levčík). Rozhodčí: Melničuk, Laštovička (Smreček). Žlutá karta: Kubelka (Česká Lípa). Diváci: 180.
Česká Lípa: Sochůrek (Kirov) - Fichtner, Kotek, Havrda, Kubelka, Rott, Semerád, Šafář, Bažant. Trenér: Karel Kruliš.
Uherské Hradiště: Janečka - Levčík, Kaspřák, Šipka, Skřivan, Malý, Janečka, Sopůšek, Křivánek. Trenér: Jaroslav Hastík