Předseda vašeho klubu by rád viděl mužstvo v příští sezoně o soutěž výš. Co na to říkáte?

(Smích) My chceme hlavně všechny potrápit. Máme pohromadě celkem kvalitní mužstvo a chceme toho na jaře využít. Ale všechno ukáží až první mistrovské zápasy. Pokud se situace pro nás vyvine příznivě, tak se postupu bránit nebudeme.

Síla mužstva se částečně pozná i z výsledků v zimní přípravě. Jaká byla spokojenost?

S přípravou jsem spokojený tak napůl. Mužstvo absolvovalo vydařené čtyřdenní soustředění na Radějově. Na turnaji v Uherském Brodě jsme skončili na druhém místě, ale co mně vadí, je, že jsme nehráli ani jeden zápas na přírodní trávě. Kvalita našich soupeřů v přípravě byla až na Koryčany také slabší.

V mužstvu došlo před jarními odvetami k výrazným změnám…

Je to pravda. Na jaře u nás budou hrát dva Slováci s třetiligovými zkušenostmi. Rastislav Zmeko a Peter Koritina. To jsou jednoznačně hráči do základní sestavy. Jinak bychom je ani nebrali. V brance bude nastupovat můj syn, který se vrátil z hostování ve Slovácku, a do základní jedenáctky ještě počítám s dorostencem Josefem Kolajou.

Jak se stane, že se ve Strání objeví dva kvalitní fotbalisté ze Slovenska?

Domluvil to můj dobrý kamarád, který u nás hrával. I zásluhou těchto hráčů šla kvalita kádru jednoznačně do plusu.

Do mužstva přišel ze Slovácka váš syn Antonín. Je to pro něj to pravé, vyměnit první ligu dorostu za nejnižší krajskou soutěž?

Skončilo mu hostování a já jsem ho stáhl zatím na půl roku k nám. U mužů se hraje víc útočný fotbal, který není svázaný až tak velkou taktikou. Tady si určitě víc zachytá než ve Slovácku a já potřebuji, aby v jeho věku (roč. 1990 - pozn. aut.) nastupoval pravidelně.

On sám měl zájem jít zpátky do Strání?

Bylo to jednoznačně jeho rozhodnutí. On je takový straňanský srdcař a fotbalem u nás doslova žije. Měl i jiné nabídky, ale teď je tady a uvidíme, co bude za půl roku.

Stanislav Dufka