„Podle předložených důkazů jsme rozhodli, že utkání bude kontumováno 3:0 ve prospěch Žítkové. U pokuty jsme se vzhledem k závažnosti případu přiklonili k horní hranici, která je deset tisíc korun,“ nechal se slyšet předseda STK Stanislav Němeček s tím, že případ ještě bude řešit i disciplinární komise. „Ta v krajním případě může Podolí i odečíst další body, což v kompetenci STK není,“ dodal Němeček.

Předseda TJ Podolí se k verdiktu vůbec nechtěl vyjádřit. „Nezlobte se, ale ještě to nemám oficiálně. Až to uvidím v úřední zprávě, tak vám stanovisko klubu sdělím,“ omluvil se František Elfmark.

V Žítkové byli s rozhodnutím STK pochopitelně spokojení. „Upřímně řečeno, jsme ale ani nic jiného neočekávali, důkazy jasně hovořily v náš prospěch,“ podotkl sekretář TJ Žítková Roman Hargaš. Je pvšak řesvědčený, že jeho klub dostal tisícikorunovou pokutu za pochybení pořadatelské služby neoprávněně. „Nemyslím si, že by pořadatelé měli hlídat funkcionáře hostí. Jestli se ale proti pokutě odovoláme, to vám v tuto chvíli neřeknu, musíme to projednat na výboru,“ řekl Hargaš.

Co se stalo v Žítkové?

Deset minut před koncem bylo utkání Základní třídy, skupiny B mezi Žítkovou a Podolím předčasně ukončeno. Důvodem bylo napadení žítkovského asistenta rozhodčího Martina Hargaše st. vedoucím hostujícího mužstva hostí. Rozhodčí byl záchrannou službou odvezen do nemocnice, kde strávil dvě noci. Zatímco domácí tvrdí, že šlo ránu pěstí do temene hlavy, která měla za následek dokonce pád na zem a následné bezvědomí, podle druhé strany šlo jen o pohlavek, jehož následky postižený přifilmoval.