Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník si ve druhé minutě nastavení po faulu na Marka Havlíka postavil na kraji velkého vápna balon a zakroutil ho tím nejlepším možným způsobem.

Ukázkově se trefil do horního růžku ostravské branky.

„Rozhodně to byl můj nejkrásnější ligový gól," přiznal po zápase nejlepší střelec Slovácka a autor deváté trefy v sezoně.

Slovácko veze tři body z Baníku, rozhodl gól v nastavení

Asi bylo štěstí, že ze hřiště odešel Jiří Valenta, který zahrává podobné situace, že?
To ne. S Valim jsme domluvení, že já kopu z pravé strany a on z levé, takže bych to kopal i tak. Trenéři z lavičky volali ať balon centruji na zadní tyč, ale věřil jsem si, že dám gól. Před tresťnákem mně rozhodčí říkal, že hned jak to kopnu, tak píská konec. Ten gól jsem Baníku dát musel (smích).

Trefil jste se těsně před koncem. Bral jste v té době i remízu?
Tím, že Baník musel otevřít hru, tak jsem věřil, že můžeme ještě z brejku nebo ze standardky dát vítězný gól. To se nakonec také podařilo.

Nejméně dvakrát vás podržel brankář Milan Heča, chytil dvě jasné šance Baníku…
Nebýt jeho, tak to asi neskončili naší výhrou. Milan znovu dokázal, že je kvalitní gólman.

Baník hrál o naději na záchranu. Působil na vás nervózním dojmem?
Hlavně v první půlce mně přišlo, že z nás mají velký respekt. Měli jsme častěji míč na kopačkách. Druhý poločas už si víc věřili, Museli hrát vabank a hru víc vysunout. Dostávali se do šancí, ale všechny jsme je přečkali, nebo je pochytal náš skvělý gólman.

Je možné, že jste Ostravu svým gólem poslal do druhé ligy. Uvědomil jste si to?
Do konce ligy je ještě šest kol, ale budou to mít strašně těžké. Jestli se chce Baník zachránit, tak musí především dát nějakou branku. Proti nám měli několik šancí, ale gól nedali.

V Ostravě jste vstřelil devátou branku v sezoně, z toho sedmou na hřišti soupeře. Hraje se vám lépe venku?
Nad tím jsem vůbec nepřemýšlel. Každý zápas chci dát gól, zatím mi to tam padá spíš venku. Doufám, že doma nějakou branku přidám už proti olomoucké Sigmě.

Máte nějaký střelecký cíl pro letošní sezonu?
Chtěl jsem dát deset branek. Pokud to bude víc, tak to bude jenom dobře.