Roman Haša se přes léto se rozhodně nenudil. Odchovanec Slovácka nejprve 24 góly vystřílel Komárnu postup do druhé slovenské ligy. Ve městě u maďarských hranic se slavil historický postup, ale za pár dní přišlo pro celou kabinu tvrdé vystřízlivění.

Majitel klubu se rozhodl, že fotbal už dál podporovat nebude. Haša bez práce dlouho nezůstal, během dvou dnů se šikovný forvard hlásil ve Skalici. V klubu, který v uplynulé sezoně hrál finále národního poháru a bojuje o návrat mezi slovenskou elitu, je spokojený.

„Nemůžu si stěžovat, zatím super. Střelecky se daří, mám to kousek domů a soutěž má svoji kvalitu,“ hlásí 24letý chlapík, který odehrál v dresu Slovácka 16 ligových zápasů a vstřelil jednu branku. 

V letní přípravě hrálo Slovácko proti Skalici (1.7.), ale ve slovenské sestavě jste ještě nebyl.

Přestoupil jsem tam za týden po zápase na Slovácku. Všechno se seběhlo strašně rychle. Ve středu jsem se dozvěděl, že v Komárnu skončil majitel a v pátek už jsem trénoval ve Skalici. 

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc
Po hodech půst. Další moravské derby Slovácka gól nepřineslo

Nasvědčovalo něco tomu, že v Komárně skončí hlavní sponzor?

Vůbec ne. Postoupilo se do druhé ligy, byla tam euforie. Začal se opravovat stadion, ale měsíc na to, už se pomalu proslýchalo, že majitel skončí. V pondělí přišel na trénink a řekl nám, že do fotbalu už peníze dávat nebude. Tvrdil, že by nám musel srazit půlku výplaty, aby mohl klub nějakým způsobem fungovat. S klukama jsme se bavili, že bychom to nějak i překousli, ale ve středu přišel s tím, že končí definitivně. Většina kluků odešla.

Odehrál jste tam asi nejlepší sezonu vaší kariéry. Je to tak?

V Komárně se mi zatím dařilo nejlíp. Byl tam silný sponzor, měli jsme super mančaft. Byli tam kluci, kteří hrávali ligu u nás i na Slovensku. Dařilo se mi i střelecky, za sezonu jsem dal 24 branek.

Komárno nakonec druhou ligu hraje. Kolik hráčů tam zůstalo?

Ze základního kádru nás odešlo osm. Zůstalo tam pár domácích, hrají za směšné částky. Ve druhé lize jsou poslední, schází tam ta kvalita. Údajně klub převzal nějaký Ital, ale nevím, jestli je to pravda. Škoda, byl jsem tam spokojený.

Zatím můžete být spokojený i ve vašem novém angažmá. Skalica je na špici tabulky a střelecky se vám také daří.

Jasně, zatím jsem maximálně spokojený. Dal jsem tři ligové branky a jednu v poháru. Je to super, mám to kousek domů, druhá liga je kvalitní soutěž a klub má ambice vrátit se zpátky do první ligy.

Skalica je za poslední tři roky už vaše páté angažmá. Ze Slovácka jste nejprve odešel do Třince. Tam se vám moc nedařilo.

Celou kariéru jsem byl ve Slovácku, to bylo poprvé, co jsem byl jakoby venku. Byl jsem celý týden pryč, v cizím klubu, nebyl jsem na to zvyklý. Moc to nevyšlo, za půl roku jsem odehrál dvanáct zápasů a dal jeden gól.

Následně jste odešel do třetiligového Vyškova a jednu sezonu jste odehrál v Kroměříži…

Do Vyškova jsem víceméně musel, poslal mě tam pan Krejčí (bývalý ředitel Slovácka). Ve Vyškově jsem nastupoval na postu stopera, něco mně to dalo, byla to zase nová zkušenost. Pak jsem odešel do Kroměříže, na podzim jsem toho moc nenahrál, trenér mi moc nedůvěřoval. Přes zimu přišli noví trenéři Baďura a Klimek. Dostal jsem šanci, už jsem nastupoval v útoku, na jaře jsem dal deset branek.

Fotbalisté Uherského Brodu (v červeném).
Debakl Uherského Brodu načala vymyšlená penalta

Z Kroměříže jste odešel do Komárna?

Dostal jsem se tam přes Ondru Čtvrtníčka (bývalý hráč Slovácka), který tam hrával. Volal mi, jestli to nechci zkusit, šel jsem tam a udělal jsem dobře. Ve Slovácku mi skončila smlouva, odešel jsem tam zadarmo, jako volný hráč.

Chodíte na fotbal v Uherském Hradiště? Sledujete bývalé spoluhráče?

Moc ne. Naposled jsem tam byl asi před rokem a půl, hrálo tam Brno, byl jsem se podívat na Dušana Melichárka.

Proč nechodíte na Slovácko?

Nevím, tak nějak nemůžu skousnout to, jak se ke mně zachovali.

Že jste nedostal víc příležitostí?

Jo.

Myslíte, že to byla věc trenéra Habance nebo bývalého ředitele klubu Krejčího?

Spíš bych to směřoval k bývalému řediteli. Osobně jsem s nikým problém nikdy neměl. Jen mě mrzí, že mi otevřeně nikdo neřekl, proč jsem třeba nehrával, všechno šlo přes tři trenéry.

Čekal jste, že vás třeba klub pozve po úspěšné sezoně v Komárně do letní přípravy?

Abych se přiznal, tak trošku jo, ale za ty tři roky se nikdo ze Slovácka neozval. Čekal jsem, že dostanu víc šancí. 

1. FC Slovácko. Na snímku Veliče Šumulikoski.
Šumulikoski o Chorém: To si takový mladý kluk nemůže dovolit