Parádním centrem dvě minuty před koncem posadil míč na Doškovu hlavu. Nejlepší střelec Slovácka vyškrtl domácí vedení a zařídil další bod ze hřiště soupeře.

Mířil váš centr přesně na hlavu Libora Doška?

Jasně. Podíval jsem se k bráně a chtěl jsem míč poslat přímo na hlavu Libora. Jarda Diviš mně dobře odtáhl budějovické hráče, takže jsem měl dost prostoru. Povedlo se to dobře, zaplať pánbůh za to. Myslím, že letos to byla moje první gólová přihrávka.

V první půlce jste domácího brankáře vůbec neohrozili.

Rozdělil bych utkání na dva poločasy. Ten první byl z naší strany hrozný, mysleli jsme si, že to půjde tím naším fotbálkem. Tam bylo všechno špatně. O poločase jsme si řekli, že musíme hrát jinak. Začali jsme domácí víc napadat a hrát agresivněji. Docela brzo jsme snížili, Milanův (Kerbrův) gól nás dostal zpět do hry. Ve druhém poločase jsme měli dost šancí na to, abychom ještě vyhráli, ale pokud mám být upřímný, tak za tu první půlku jsme si výhru nezasloužili. Můžeme být rádi za bod, který jsme získali.

Bylo to po druhé brance Budějovic na ručník?

To bych ani neřekl, drželi jsme balon, měli jsme ho víc na kopačkách, ale k ničemu to nevedlo. Nevypracovali jsme si žádnou šanci. Naopak, ze dvou příležitostí domácích, které jsme řešili naivně, jsme dostali dvě branky.

Musel trenér o poločase zvednout hlas?

Bouřka v kabině nebyla. Důležitý byl kontaktní gól, zůstali jsme ve hře a vypracovali si další šance. Libor měl ještě další gólovky, ale bohužel mu to tam nespadlo. Jsme rádi za remízu, první půlka byla špatná, příště se toho musíme vyvarovat, to byla fakt hrůza.

Jak jste se cítil v zápase vy osobně?

Je pravda, že se cítím herně líp, ale první půlka srazila nejen mě, ale celý mančaft. Byl to výkon o ničem. Takový fotbálek k ničemu nevede. Musíme zlepšit koncentraci a podobných výkonů se vyvarovat.

Podobný zápas se stejným výsledkem jste v Budějovicích odehráli i na jaře 2012. Vzpomínáte?

Tam byl rozdíl v tom, že tenkrát byl zápas vyrovnaný z obou stran. Tentokrát jsme zaspali první poločas a museli pracně dotahovat.

Související Slovácko veze z Budějovic bod, díky Doškově vyrovnávací trefě v samotném závěru