„Obrana nám na jaře celkově moc nefungovala. Dostávali jsme strašně moc gólů. Je to chyba celého mančaftu, ale vím, že ty chyby tam byly i ode mě – nebojím se to přiznat," říká sympaticky krajní bek Slovácka, který uplynulou sobotu oslavil šestadvacáté narozeniny.

Narozeniny jste slavil v den zápasu proti Mladé Boleslavi. Pokazila vám remíza oslavu?

Samozřejmě, ztratili jsme doma další body. Nešlo o to, že jsem měl narozeniny, ale hlavně kvůli fanouškům jsme měli prostě vyhrát.

Proč se to nepodařilo?

První půlka byla dobrá, když jsme hráli po zemi, tak to šlo, ale druhý poločas jsme se báli o výsledek. Boleslav se dostávala do šancí a nakonec z jedné vyrovnala. My jsme sice měli také nějaké příležitosti, ale za druhou půlku jsme si vyhrát nezasloužili. Remíza byla nakonec spravedlivá.

Trenér mluvil o zlepšeném výkonu, nebyl spokojený jenom s výsledkem. Cítil jste herní posun?

Je pravda, že se nám oproti jiným zápasům podařilo herně zvednout, ale měli jsme doma urvat tři body. Na jaře jsme fanouškům moc radosti neudělali.

Na jaře jste doma porazili jenom sestupující České Budějovice. Vy osobně jste byl při domácí výhře naposled koncem září proti Dukle. Vnímáte tu statistiku?

Moc se na to nedívám, je to jenom statistika. V těch dalších zápasech se prostě nedařilo. Chceme vyhrát každý zápas. Cítíme vůči fanouškům obrovský dluh. Na druhou stranu musím říct, že ani na jeden zápas jsme se nevykašlali, to od nás nikdo neviděl. Někteří si to možná myslí, ale není to tak. Chceme vyhrát, ať proti nám stojí kdokoliv. Jaro bylo opravdu slabší, nevím, čím to je.

V posledním kole vás čeká pražská Slavia, která naopak doma poslední dva zápasy vyhrála.

Tam je to vždycky těžké, jsou na tom v tabulce podobě jako my. Doma hrají slušně, nám se zase daří venku, kde jsme uhráli víc bodů jako doma. Je jasné, že chceme zakončit sezonu výhrou.

Slavia má v útoku Milana Škodu, který nastřílel 19 branek a společně s Lafatou vedou tabulku střelců. Budete se na něho nějak víc zaměřovat?

Musíme ho hlídat hlavně kolem šestnáctky. Dává góly, je v laufu, daří se mu, ale v každém mužstvu je nějaký nebezpečný hráč. To bych neviděl jako nějakou velkou výhodu. My máme zase Libora Doška, z kterého mají všichni strach.

Budete na Slavii hrát o vaší pozici v příští ligové sezoně?

Nerozděluji zápasy na první a poslední. Snažím se každé utkání ukázat to nejlepší, aby se mnou trenér počítal. Letos jsem to měl trošku složitější. Na podzim jsem toho moc nenahrál, na jaře přišlo zranění, pak jsem naskočil do těžkých zápasů v Plzni a na Spartě.

O jaké zranění šlo?

Natrhl jsem si v zápase juniorky vaz v kotníku, byl jsem asi šest týdnů mimo. Ještě pořád mám kotník zatejpovaný, je pořád citlivý. Potřebuji ho pořádně doléčit.

Jaká byla sezona z vašeho pohledu?

Moc se hodnotit nemůžu a nechci. Kvůli zranění jsem na jaře odehrál jenom čtyři zápasy.

Během jara směřovala kritika hlavně k obraně. Měl trenér výtky i k vám?

Konkrétně ne, ale dobře vím, že jsem nějaké chyby dělal, to patří k fotbalu. Obrana nám na jaře celkově moc nefungovala. Dostávali jsme strašně moc gólů. Je to chyba celého mančaftu, ale vím, že ty chyby tam byly i ode mě – nebojím se to přiznat.

V dresu Boleslavi nastoupil i váš bývalý spoluhráč Ondřej Kudela. Půl roku hrál v Kazachstánu. Lákalo by vás vyzkoušet podobné angažmá?

Těžko říct. Má to vždycky dvě strany. Člověk je daleko od rodiny a od všech známých. Na druhou stranu se tam chodí vydělat nějaké peníze. Opravdu nevím a v této chvíli nad tím nemá cenu ani přemýšlet, žádná podobná nabídka není. Chci se hlavně dát zdravotně do pořádku pro další sezonu.

Rozebírali jste jeho exotické angažmá?

Ne. I když jsme se na hřišti občas střetli, tak jsme toho moc nenamluvili. Po zápase spěchal, ale domluvili jsme se na nějakém srazu po sezoně.

Jaký máte plán po skončení sobotního zápasu. Nastupujete dovolenou?

Hned po Slavii je asi dvacet dnů dovolená. Něco máme v jednání, chtěli bychom s přítelkyní vyrazit do Turecka, jsme tam sice každou zimu s mužstvem na soustředění, ale na dovolené je to jiné.