Na Vysočině je však nečeká nic jednoduchého. Domácí, kteří klesli na poslední příčku tabulky, bijí na poplach. V týdnu vyměnili trenéra, diváci budou mít na utkání vstup zdarma. Zaplatí ho za ně hráči.

JIHLAVA – 1. FC SLOVÁCKO

Pátek v 18 hodin

Bilance v lize: 5 zápasů – 1 výhra, 1 remíza, 3 porážky, skóre 3:7

I když ve Slovácku po výhrách se Znojmem a Slavií momentálně vládne dobrá nálada, přehnanou euforii se trenér Habanec snaží krotit. „Rychle z hrušky dolů. Jihlava má nového kouče a s tím nemáme dobré zkušenosti. S Příbramí sem přijel Franta Straka a odvezl si tři body," připomíná.

Výměnu Františka Komňackého za Petra Radu vnímá jako velký doping domácích. „Vždycky je to impuls, hráči se budou chtít předvést. Zvlášť teď, když kouč už odešel a v zimě může být řada na nich. Hrají o místo," vysvětluje Svatopluk Habanec.

Jeho protějšek má pro start své záchranářské mise na Vysočině připraven jasný scénář. „Jsme v situaci, kdy nutně musíme naplno bodovat. Okolnosti a povinnost nám jednoznačně velí, že na vlastním stadióonu a před svými diváky musíme předvést kvalitní výkon ohodnocený třemi body," nechal se slyšet Petr Rada.

I kouč Slovácka by výhru samozřejmě bral, spokojí se však i s remízou. „Bude velký rozdíl, zda budeme mít před jarem devatenáct nebo dvacet bodů. Hlavně z toho pohledu, jaký mezi námi zůstane odstup. Druhá polovina tabulky je totiž nejnadupanější snad za posledních deset let," konstatoval Svatopluk Habanec.

Tomu pořádně rozhodilo plány středeční rozhodnutí Odvolací komise FAČR, které zrušilo zbytek (nesmyslného) třízápasového trestu pro Tomáše Radu. „Musím říct, že mi to zamotalo hlavu, protože jsem s tím příliš nepočítal. Od začátku týdne jsme se na Jihlavu nějak připravovali a teď mám dilema," poznamenal trenér modrobílých. Dá se však předpokládat, že zkušeného fotbalistu do stoperské dvojice vrátí, protože defenziva byla při duelu se Slavií hodně děravá.

Jistě se bude muset obejít bez dvou věží. Jan Trousil má na noze nadvakrát zlomený malíček a Libor Došek bude nuceně absentovat kvůli čtyřem žlutým kartám. „Hráč takového kalibru nám určitě bude chybět, ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Kvůli rozsekanému kolenu toho v posledních týdnech moc nenatrénoval a hrál se sebezapřením. V těchto dnech se podrobí artroskopii a do začátku zimní přípravy by měl být v pořádku," dodal Svatopluk Habanec.