„Nebudeme to tajit, je to okaté, čekali jsme od něho víc. Musíme se na něho podívat, aby byl pro nás tím přínosem, jak jsme si přáli," přiznal trenér Svatopluk Habanec.

Rada byl od svého příchodu prezentován jako velká a také drahá posila. Proto je na něho upřena o to větší pozornost fanoušků. A ti 188 centimetrů vysokého záložníka zatím zrovna nemilují. Spíš naopak. Podle ohlasů z tribun je nejvíce irituje herní styl, kterým se třicetiletý borec prezentuje. Když se hráči nedaří, ale nechá na hřišti duši i srdce, příznivci modrobílých barev to obvykle ocení. Jenže v Radově případě to z tribuny skutečně vypadá, že neumí (nebo nechce) přeřadit na vyšší než druhý rychlostní stupeň.

Po čtyřech odehraných kolech to možná zní až příliš tvrdě, jenže zkušený fotbalista ke kritice sám zavdává příčinu. Když se po jeho zblokované střele hnala Mladá Boleslav do rychlého protiútoků, Daníček, který měl za sebou pětasedmdesát minut dřiny, sprintoval přes celé hřiště na výpomoc rozhozené defenzivě. Čerstvý Rada? Pohodový výklus. Na polovinu Slovácka doběhl až ve chvíli, kdy už se hra zase přesouvala na druhou stranu. A divák právě takové momenty vnímá.

„To je neskutečné, viděli jste to?" rozčiloval se postarší muž na hlavní tribuně.

Na hlavu Tomáše Rady se po utkání ze slováckého kotle snesla sprška vulgárních nadávek. „Uletělo mi to, tak by to asi nemělo být," uznal po utkání jeden z rozzlobených fanoušků.

„Jenže co si máme myslet o tom, když po výhře nad Jihlavou jde celý mančaft poděkovat kotli a on si tam vykládá s Blažkem. To samé dneska. Hráči jdou za námi a on si tam zase povídá s někým z Mladé Boleslavi. To si sem přišel vykládat?" nechápe skalní příznivec Slovácka.