„Rozhodlo to, že to tady znám a nabídky z ostatních klubů nebyly až tak zajímavé," prozradil stoper, který podepsal novou smlouvu až těsně před zápasem proti Olomouci. Jednoho z nejzkušenějších hráčů v klubu tak povede kouč, kterého zažil už před deseti lety v Plzni.

Jak vzpomínáte na období, kdy vás trenér Levý vedl před deseti lety v Plzni?

Známe se už hodně dlouho. Tehdy byl náročný a řekl bych, že i úspěšný trenér. Myslím, že jsme skončili na šestém místě, v té době to byl pro Plzeň super výsledek. Hráli jsme hezký fotbal, rád na to období vzpomínám.

Tušíte, jakým herním stylem se bude Slovácko v nové sezoně prezentovat?

Tak to je otázka. Je začátek přípravy, zatím se to moc poznat nedá. Styl, co jsme hráli, bude asi podobný. Uvidíme, jakým směrem se bude ubírat letní příprava.

Je na hráčích v prvních dnech přípravy vidět, že přišel nový trenér? Chtějí se víc ukázat?

Obyčejně to tak bývá. S příchodem nového trenéra přichází nová motivace a impulz pro všechny hráče. Každý se chce určitě ukázat. Každý si ten svůj fotbalový příběh píše sám a od prvního tréninku musí makat na sto procent.

Šli jste na sto procent i do prvního přípravného utkání v Nedachlebicích, které hrají I. A. třídu?

Je pravda, že to byl možná takový lehčí start sezony. Trenér po nás chtěl, abychom ten zápas pojali vážně, stejně jako každé přípravné utkání, ale bylo vidět, že jsme zhruba tři týdny neviděli balon. Byl to takový klasický začátek letní přípravy.

V závěru sezony jste podepsal ve Slovácku novou smlouvu. Měl jste víc variant?

Jednání s vedením klubu probíhala až na konci sezony, ale rozhodlo to, že už to tady znám a nabídky z ostatních klubů nebyly až tak zajímavé a lákavé. S rodinou jsme si sedli a v klidu všechno probrali. Malá bude chodit do školy v Hradišti, s tím neměla problém, to bylo pro nás taky hodně důležité.

Čekal jste i na to, kdo bude ve Slovácku trénovat?

To ani ne, bylo to tajné až téměř do posledního kola. Smlouvu jsem podepisoval těsně před zápasem proti Olomouci. To ještě nebylo dané, kdo bude trenér.

Z kádru odešli čtyři hráči, kteří většinou nastupovali v základní sestavě. Nemáte obavu, že to mužstvo až příliš oslabí?

To je otázka spíš pro vedení, ale aktuálně tu hráčský potenciál máme. Jsou tu mladí a talentovaní kluci, kteří se musí ukázat. Druhá věc je ta, že zkušení hráči jsou v týmu potřeba. Uvidíme, jestli trenér a vedení budou ještě na někom pracovat. Určitě by nebylo od věci, kdyby přišel po odchodu Libora Doška nějaký zkušený útočník. Ta mezera tam je. Ve středu zálohy máme dost šikovných kluků.

Obrana je kvalitní?

Tak je nás tam dost. (smích) Ale na defenzivě musíme ještě víc zapracovat. Byli jsme laděni spíš jako ofenzivní tým. Musíme se ještě víc naučit bránit, obrana není jenom o čtyřech lidech, ale o celé jedenáctce. Třeba proti Spartě jsme ukázali, že dozadu hrát umíme, v tom zápase bránili zodpovědně všichni.

Společně se Šumulikoskim jste v mužstvu nejzkušenější hráč. Jste připraven na tlak a zodpovědnost za výsledky?

Za ty tři roky, co jsem tady, je ten tlak pořád. Kdo jiný by měl na sebe vzít zodpovědnost než my dva?