SLOVÁCKO B – ŠA RDICE 3:2 (1:0)

Slovácko proti Slovácku. Tak by se dalo nazvat utkání dvou týmů ze špice divizní tabulky. Hned osm hráčů ze sestavy hostí totiž prošlo akademií hradišťského klubu. Zatímco domácí po skvělém rozjezdu třikrát po sobě prohráli, Šardice doposud ztratily pouze dva body a byly ve vzájemném duelu favoritem.

V první půli oba týmy nabídly čtyřem stovkám fanoušků zajímavou podívanou plnou pohybu. „Hosté přijeli hrát fotbal, nebyli zalezlí a hrozili hlavně ze standardek,“ podotkl kouč Slovácka Jiří Dekař. Jeho svěřenci si se všemi ataky soupeře poradili a ve 22. minutě po chybě v rozehrávce udeřili. Racko vystihl špatnou přihrávku, tváří v tvář gólmanu Štěpničkovi zachoval chladnou hlavu a elegantním lobem jej přehodil – 1:0.

„Věděli jsme, že soupeř bude chtít ve druhé půli co nejdříve vyrovnat, což se mu bohužel povedlo,“ litoval Dekař, když se po rychlém brejku a následné standardce hlavou trefil Crla. Smutnit ale nemusel dlouho. Abrahám krásně vysunul Dolinu, toho zastavil Štěpnička nedovoleným zákrokem a Racko jej z penalty překonal podruhé. O pět minut později ale bylo opět srovnáno, po Crlovi se hlavou trefil i další odchovanec Slovácka Ondřej Sukup.

Ten se však v závěru stal smolařem zápasu. Jeho nepřesný pas vystihl všudybyl Racko, který po odvážném průniku šardickou obranou parádní ranou k bližší tyči rozhodl o těsné výhře domácích – 3:2.

„Šardice ve druhé půli hráli na tři útočníky, chtěli vyhrát, nakonec ale odjíždějí s prázdnou. Byl to krásný zápas se šťastným koncem pro nás. Co říct k Rackově výkonu? Tři střely, tři góly, co víc chcete slyšet,“ usmíval se spokojeně Jiří Dekař.

Branky: 22., 65. a 89. Racko – 55. Crla, 70. Sukup.

Slovácko B: Kubásek – Polák, Ruman, Grabec, Svízela – Racko, Abrahám, Semela, Pyclík – Sasín (75. Višváder), Dolina (82. Špoták). Trenér: J. Dekař.