Ve středu měl tým poslední trénink a včera již vyklidil kabinu. Kdo se do ní vrátí na předsezonní přípravu, není vůbec jisté. Klub má obrovské ekonomické potíže, a pokud nezíská silného partnera či nového majitele, bude opět prodávat hráče.

„Teď se ale zdá, že nový majitel přece jen přijde. Intenzivně se jedná a mám informaci, že kádr zůstane pohromadě. Pokud se to potvrdí, půjde o výtečnou zprávu, kterých jsme ve Slovácku moc v poslední době neměli,“ těší se Pavel Malura.

„Chci klub prodat. Pokud se mně to nepodaří, tak tahle moje investice skončí mínusem,“ prohlásil před nedávnem majitel 1. FC Slovácko Jan Řezník (na snímku). O tom, že chce fotbalové Slovácko prodat zuby nehty, svědčí návštěva majitele u skupiny podnikatelů z Berlína, kteří prý finančně podporují fotbalový klub Hertha Berlín. Právě v německé metropoli má dojít dnes k jednání, na konci kterého by mělo být o osudu Slovácka snad jasněji. A že Jan Řezník společně s šéfem jeho ochranky, bývalým cirkusákem a podnikatelem Karlem Berouskem, opravdu do Německa odjel, nechtěl nikdo z lidí kolem vedení v prvoligovém klubu příliš mluvit.

„Jeho cestu do Berlína vám nemůžu potvrdit, ale pan Řezník je určitě v těchto chvílích mimo republiku. Jeho cesta souvisí s děním v klubu,“ nepříliš ochotně nám sdělil člověk, který se pohybuje v samé špičce vedení prvoligového Slovácka. „Dneska už je situace jiná jako před několika dny, pokud Řezník prodá klub sám, bez cizí pomoci, tak určitě na tom vydělá,“ dodal zdroj, který nechtěl být v žádném případě jmenován.

Sportovní ředitel Lubomír Blaha mluvil sice ochotně, ale o prodeji klubu do německých rukou příliš konkrétní být nechtěl. „Nemám k tomu skoro žádné informace, zdá se mně to jako hodně divné. A abych řekl pravdu, tak tomu uvěřím, až bude klub prodaný a představí se nám nový majitel. Ale že to bude už tento týden, to příliš nepředpokládám, prodat Slovácko není až tak úplně jednoduché,“ myslí si Blaha.

Není žádné tajemství, že němečtí podnikatelé byli na posledním ligovém utkání proti Příbrami. Podle informací Deníku se dokonce vážně zajímali o některé hráče. To také Blaha potvrdil. „Ano, vím o tom. Sledovali naše fotbalisty, ale že by měli vážný zájem o některé hráče, tak to se nedá říct. Spíš to bylo takové - ten se mně líbí, ten hraje dobře, ale nic konkrétního,“ dodal.

O tom, že pan Řezník odjel jednat o prodeji klubu do Německa, trenér Pavel Malura vůbec nevěděl. „Určitě vnímám, že jsou nějací zájemci, ale toto všechno jde kolem mě. O návštěvě Němců na našem zápase proti Příbrami se dozvídám až od vás. Já jenom doufám, že to všechno dopadne ve prospěch lidí, kteří mají fotbal v Hradišti rádi,“ dodal Malura.

Po návratu z Německa by se měl Jan Řezník setkat v pátek s dalším zájemcem o prvoligový klub - podnikatelem Zdeňkem Zemkem, kterému mimo jiné patří Železárny Veselí nad Moravou.