1. SK PROSTĚJOV – 1. FC SLOVÁCKO 1:4 (1:2)

Zápas začal mírným tlakem hostů, v deváté minutě ale přišel nepříjemný šok. Někdejší záložník Slovácka Lukáš Zelenka našel volného Karlu Kroupu, který s přehledem prostřelil Heču a poslal tak domácí do vedení – 1:0.

„Gól v začátku přinesl lehké napětí. Byla tam z naší strany špatná rozehrávka a Kroupa se nám uvolnil v šestnáctce. To byl nejhorší moment v utkání," přiznal trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Poté už však diktovali tempo hry jeho svěřenci. Úvodní série slováckých šancí ale změnu skóre nepřinesla. Valentu však vychytal Bureš a Trávník mířil nad. Tlak hostů vyvrcholil ve 22. minutě, kdy Břečka s pomocí domácího obránce prostřelil Bureše a srovnal na 1:1. O šest minut později navíc Bureš při vyhazování míče trefil Kaloudu, který z otočky poslal svůj tým do vedení – 1:2. O tři minuty později se Kalouda radoval znovu, když doklepával do sítě míč odražený od břevna. Gól však uznán nebyl kvůli ofsajdovému postavení.

„Začali jsme výborně. Dali jsme gól. Bohužel jsme potom přestali hrát, trošku jsme se vedení zalekli. Poznali jsme kvalitu Slovácka, které hrálo na jeden dotek. Dali jsme si ale dva vlastní góly, což mě mrzí nejvíc," posteskl si domácí lodivod František Jura.

Druhá půle začala o poznání vlažněji. Hosté ani domácí se do šancí příliš nedostávali. Tu první vytvořil opět Zelenka, když vyslal dopředu Koudelku. Nováček v prostějovském drese odcentroval na Kroupu, který ale míč netrefil. Vzápětí zahrozili hosté, Radova dělovka však mířila příliš vysoko.

Hanáci se nechtěli vzdát naděje na postup, a tak zvýšili tempo. Fládr pronikl obranou a našel Pančocháře, ten však nastřelil jen břevno. O pět minut později to Pančochář zkusil znovu, ale Heča byl připraven.

Prostějovu začaly ubývat síly a fyzicky lépe připravený soupeř toho využil. Na 1:3 zvýšil opět Kalouda a v závěru ještě zpečetil výhru favorita čtvrtou trefu Diviš – 1:4.

„Věděli jsme, že je potřeba hrát i důrazně. Vstřelili jsme o tři branky víc, což zápasu odpovídá. Jsem rád, že jsme postoupili a nemusím si dělat velké vrásky," oddechl si Svatopluk Habanec. „Nechci shazovat soupeře, ale byl to pro nás velmi dobrý trénink se stoprocentní zátěží."

„Dvacet minut z naší strany nebylo špatných, kdyby dal Pančochář na 2:2, tak to mohlo být zajímavé. Na druhou stranu musím přiznat, že v posledních patnácti minutách jsme odešli i fyzicky a nestíhali jsme," uznal kvality soupeře domácí lodivod František Jura.

Branky: 9. Kroupa – 22. Břečka, 29. a 73. Kalouda, 90. Diviš. Rozhodčí: Proske – Paták, Pelikán. ŽK: Hloch – Valenta. Diváků: 1340.

Prostějov: Bureš – Hirsch, Hloch, Soušek, Krejčíř – Koudelka (67. Šteigl), Langer, Zelenka, Pančochář (74. Zatloukal), Machálek (52. Fládr) – Kroupa. Trenér: František Jura.

Slovácko: Heča – Daníček, Rada (76. Mezlík), Břečka, Reinberk – Šumulikoski (46. Diviš) – Kalouda, Valenta (74. Jeleček), Trávník, Havlík – Haša. Trenér: Svatopluk Habanec.