Do slováckého pekla totiž k odvetě semifinále Poháru ČMFS zavítá pražská Slavia – momentálně nejlepší český tým, který má po víkendu už téměř jistou obhajobu titulu.

Z prvního utkání si 1. FC Slovácko nečekaně přivezlo jednobrankový náskok, který přesnou hlavičkou zařídil kapitán mužstva René Formánek. Jeho tým tak stojí krůček od možné účasti v Poháru UEFA, kterou by mohl zajistit už samotný postup do finále.

Trenér Josef Mazura ovšem drží optimismus na uzdě. „Slavia je pořád favorit,“ říkal už po úvodním duelu. Po víkendu tato slova vyslovuje s ještě větším důrazem. „Slavia už je prakticky mistrem a zbavila se tak obrovské psychické zátěže. Teď se může v klidu soustředit na pohár,“ připomíná hradišťský kouč.

„První zápas se nám nepovedl, ale věřím tomu, že to v odvetě napravíme,“ nechal se slyšet lodivod Slavie Karel Jarolím, pro nějž bude mít zápas ještě větší náboj díky tomu, že v minulosti ve Slovácku působil. „Určitě se bude hrát ve výborné atmosféře,“ těší se na staré známé místo.

Slovácko se před týdnem v Synot Tip Areně blýsklo odvážným výkonem, stejný bude potřeba i v odvetě. „Každopádně nesmíme jen bránit náskok z prvního zápasu. Musíme hrát aktivně a snažit se dát gól. Ten by nám hodně pomohl,“ zasnil se Josef Mazura. Doplnil, že důležité bude nepřenechat Slavii střed pole a naopak co nejvíce zaměstnávat její obranu.

Stejně jako kouč hostí, i Mazura se těší na parádní atmosféru. „Bude to svátek. V klubu už je cítit, že se blíží něco mimořádného. Věřím, že nám vyprodané tribuny pomohou k postupu,“ podotkl hradišťský kouč, který nemá strach, že by zaplněné ochozy jeho svěřencům svazovaly nohy. „I normálně na nás doma chodí čtyři tisíce lidí, takže jsou na velké návštěvy zvyklí. Navíc většina hráčů je zkušených, takže se jim kolena určitě nerozklepou,“ je přesvědčený Mazura.

V Hradišti na zápas roku se všichni těší, stadion by měl být skutečně vyprodaný. „Vstupenky v předprodeji rychle mizely, pár zbývajících jich ale bude k dispozici ještě v den zápasu,“ říká člen managementu 1. FC Slovácko Marek Jurák. Opozdilci, kteří si lístky včas nezajistili, tak ještě budou mít šanci do slováckého pekla, jak se stadionu přezdívá, proniknout. Utkání začíná ve středu v 18.30 hodin.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Kubáň – Fujerik, Kordula, Perůtka, Cleber – Chmelíček, Ondřejka.