Související Slovácko zdrcujícím finišem uhrálo remízu

V Českých Budějovicích, kde Slovácko v závěrečných minutách vyválčilo cenný bod, byl zřejmě ústřední postavou hostů, prsty měl i ve vyrovnávacím gólu, jímž hosté v nastavení zmrazili Řepku a spol.

Nejdříve k pokutovému kopu, který byl odpískán po vaší ruce. Když rozhodčí ukázal na penaltu, hodně jste se zlobil…

Samozřejmě že jsem byl naštvaný. Míč mě do zápěstí trefil, to nepopírám. Ruka to byla, že bych ji ale měl od těla a šel nějak proti míči, to si nemyslím. Ale co je hlavní, nejsem si jistý, zda to vůbec bylo ve vápně.

Zlobil jste se i krátce nato, kdy jste skončil ve vápně domácích na zemi. Podle vás se měla pískat penalta?

Všichni hráči byli natlačeni na levé straně a já byl vpravo úplně sám. Volal jsem si o míč a Tráva (Michal Trávník pozn. aut.) mi to kopl perfektně, ale než jsem stačil vypálit, tak mě Krajčík stáhl na zem. Sudí stál u toho a jen se usmál a nic… To mě vytočilo, podle mého názoru to měla jednoznačně být penalta.

Nakonec si ale vezete bod, takže asi spokojenost?

To jistě. Ale já jsem přesvědčený, že jsme si prohrát nezasloužili. I co jsem se bavil s Tomášem Řepkou, tak i on říkal, že takhle se o záchranu nehraje. Víc bojovnosti bylo určitě na naší straně. Přísnější měřítko u soupeře snesli jen Klesa, Rýdel, Lengyel a Řepa, ti to tam drželi. Já si myslím, že jsme měli míč častěji pod svou kontrolou. Vůbec si nevzpomínám, že za celou dobu, co jsem ve Slovácku, bychom venku tak předčili soupeře v držení míče. Jenže jsme dostali první hloupý gól, kdy tam byly dva prohrané souboje. Ten druhý gól ani nekomentuji… Naštěstí spravedlnost byla na naší straně.

Vy jste podobně jako proti Boleslavi vystřihl parádní volej. Nemrzí vás, že z toho ani tentokrát nebyl gól?

Teď už to bylo břevno, tak se to asi blíží…

Co ten hektický závěr?

Na první gól to tam kluci krásně sklepli. A gól na 2:2? Já věřil, že když tam bude nějaký závar, že bychom to mohli dotlačit. Měli jsme aut a ke mně se, trochu nepochopitelně, nikdo z domácích hlavičkářů neposunul a mně stačilo jen prodloužit balon. Pepa Čtvrtníček se tam krásně uvolnil a po zásluze vyrovnal. My jsme šťastní a odjíždíme s bodem, který jsme chtěli. Teď máme Baník a chceme vyhrát.