Kam směřuje jejich bilance pro dnešní utkání s Karvinou? „Kéž by posloupnost platila. Ale asi nebude tak snadné ji naplnit, jak byla vymyšlená,“ pousmál se u vítězné teorie 39letý kouč Slovácka.

Každopádně recept na tříbodový zisk vysypal fotbalový srdcař na počkání.

„Cesta vede přes to, že budeme kvalitní jak v defenzivě, tak v ofenzivě, že budeme soustředění, bojovní, odvážní, sebevědomí a že na hřišti ukážeme to, co umíme,“ vyjmenoval.

Jenže to taky nebude jen tak. Ostatně trenérský štáb pumpuje tyhle atributy do svých svěřenců pokaždé, jenže mladý výběr ještě zraje. Navíc soupeři mají v zápasech stejné úmysly.

Rozhodně by však Slovácku mohl pomoct návrat Veličeho Šumulikoského. Šestatřicetiletý vůdce vyléčil zranění a v Liberci už mužstvo znovu dirigoval.

„Po zápase s Mladou Boleslaví trénoval naplno a dokonce si přidával s Tomášem Zajícem v době, kdy měli kluci volno. Zaklepu to, že je Šumi stoprocentně zdravý,“ těší Kordulu.

V Liberci doznala sestava ještě dvou změn oproti zvyklostem v sezoně. Na místo stopera se postavil místo Patrika Šimka Tomáš Břečka a vedl si suverénně.

„S Hofim (Hofmann) odehrál zápas nadstandardně,“ ocenil slovácký lodivod.

Na pravém kraji obrany zase nastoupil místo vykartovaného Petra Reinberka Jan Juroška.

„Honza se předvedl tak, jak jej známe na tréninku. Prokázal velké fotbalové srdce a v nelehké situaci, kdy jsme hráli od sedmé minuty v oslabení, zápas odedřel,“ vyzdvihl Kordula.

Jestli si Juroška vybojoval místo v sestavě také pro bitvu s Karvinou, to se fanoušci i soupeř dozvědí až před utkáním. Co se pak samotného duelu týče, lze jej nazvat o pověstných šest bodů. Oba týmy mají v tabulce sedm bodů a okupují 11., respektive 12. místo.

Karviná zažívá druhou sezonu po postupu do ligy, ale jak upozorňuje i Michal Kordula, kádr má dostatečně zkušený.

„Už loni jsme říkali, že to nováček moc není. Kdybychom spočítali ligové starty, tak zkušenostmi by nás možná i předčila. Obranu diriguje Pavel Košťál, v útoku je zase Tomáš Wágner. Uvidíme, jestli po minulé absenci nastoupí. A takovým srdcem hry je Lukáš Budínský,“ vypíchl trenér Slovácka.

Utkání začíná na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti v 17 hodin a jako hlavní rozhodčí jej bude řídit Ondřej Lerch.