Skupina je tvořena asi dvaceti malými hráči, kteří se věnují fotbalu v přípravce 1. FC Slovácko dvakrát v týdnu, vždy v úterý a v pátek od 16 do 17 hodin. „V dubnu trénujeme v tělocvičně ZŠ Sportovní v Uh. Hradišti, od května se pak budeme připravovat na umělé ploše Pod Svahy u hlavního fotbalového stadionu,“ říká trenér Michal Beran, který skupinu vede společně s Radovanem Lukášem a Davidem Juráskem.

Hráči tohoto oddělení ještě nehrají pravidelnou soutěž, jsou ještě příliš malí i na soutěž přípravek. Zkrátka ale nepřijdou. „Organizujeme pro ně halové turnaje nebo nepravidelná přátelská utkání,“ vysvětluje Beran.

Tréninková zátěž i náplň jsou plně podřízeny začínajícím sportovcům. „Prvním a nejdůležitějším cílem přípravky je hráče oslovit, podchytit a získat pro kopanou. Každá tréninková jednotka je proto vedena hravou formou a nechybí emotivní náboj hry,“ láká nové adepty Michal Beran. Jednotlivá cvičení, při kterých hráč piluje fotbalové dovednosti, jsou zařazována velmi citlivě s ohledem na pozornost a schopnost soustředění dětí. V ideálním případě si mladý hráč mezi soutěživými a průpravnými hrami ani ne〜uvědomí, že vlastně trénoval.

Trenéři také často zařazují cvičení na rozvoj pohybových schopností. „Dnes již všichni vědí, že bez rychlých nohou, zpevněného těla, tréninku dynamiky, obratnosti, rovnováhy a úpolů se dnes mladý fotbalista neobejde. Uvedené schopnosti se také zcela jistě hodí pro další možné sporty, pokud se mladý sportovec později rozhodne pro jiné sportovní odvětví,“ upozorňuje na všestrannost přípravy trenér přípravky Slovácka.

Výše uvedená náplň tréninkových jednotek předpokládá samozřejmě kvalifikované vedení s dlouholetými zkušenostmi z práce s mladými hráči tohoto věku. Dále jsou samozřejmým předpokladem tréninkové prostory, které má 1. FC Slovácko společně s nepřeberným množstvím pomůcek vždy k dispozici. Michal Beran věří, že se jemu a jeho spolupracovníkům podaří oslovit další rodiče potencionálních fotbalistů. „Jsme velmi dobře připraveni na nelehký úkol zabezpečit několikrát týdně smysluplné využití volného času pro vaše děti tak, aby přicházely natěšené na příjemně strávenou hodinku a při odchodu se už těšily na další. Proto neváhejte a přiveďte svého syna mezi nás."