V současné době se tréninkového procesu zúčastňuje 24 nejmenších hráčů předškolního věku, o jejichž kvalitní všestranný rozvoj se starají kvalifikovaní trenéři Martin Bukvic, Jakub Szkibik a Ondřej Machala.

Tréninky probíhají dvakrát týdně v úterý a v pátek od 17 do 18 hodin. V zimním období nejmladší fotbalisté trénují v tělocvičně 3. ZŠ Sportovní. „Od začátku května už budeme trénovat v areálu městského stadionu a využívat velmi kvalitní umělý trávník,“ říká jeden z trenérů Martin Bukvic. „Tito pětiletí kluci ještě nehrají pravidelnou soutěž, utkávat se se staršími, biologicky podstatně vyvinutějšími soupeři, totiž nemá v tomto věku ještě smysl,“ říká trenér. Náplní tréninků je proto hlavně všestranný sportovní rozvoj. „Využíváme moderní tréninkové metody založené hlavně na rozvoj individuální techniky a soutěživosti. Naší snahou je kluky zaujat pro fotbal, využívat jejich zapálení a radost učit se nové dovednosti,“ vysvětluje Bukvic podstatu přípravy nejmenších adeptů fotbalového míče.

Při tréninku se v přípravce Slovácka nespecializují pouze na fotbal, spoustu cvičení totiž využívají i jiná sportovní odvětví. „Chceme vytvořit komplexního sportovce a vyhnout se zdravotním problémům dětí vzniklých specializací v individuálních sportech,“ tvrdí Bukvic, podle kterého se však i mezi těmi nejmenšími již dají rozeznat velmi talentovaní budoucí sportovci.

Vzhledem k tomu, že se jedná o „předpřípravku“ a individuální vývoj dětí je velmi rozdílný, tato fotbalová skupina se bude neustále měnit a rozšiřovat. „Jsme dobře materiálně a trenérsky připraveni. Věříme, že morálně volní vlastnosti získané na trénincích kluci zúročí i v běžném životě. Jjestli hledáte smysluplné využití volného času pro vašeho syna, přiveďte jej na náš trénink a nechte ho užít si příjemně strávenou hodinku se svými vrstevníky,“ zve všechny zájemce o fotbal na tréninky předpřípravky Martin Bukvic.