„Neponechali jsme nic náhodě a do sto dvacet kilometrů vzdálené slovenské obce Korňa jsme přijeli s jednodenním předstihem. Jasně se ukázalo, že to byla správná volba," uvedl hlavní trenér Zdeněk Šebesta. „Kluci si po náročné cestě mohli odpočinout, takže do turnaje vstoupili plní energie. Jak se později ukázalo, naše příprava neměla jedinou trhlinu," mnul si spokojeně ruce Šebesta.

Turnaj se hrál v moderní fotbalové aréně, pod jejíž střechou se nachází hřiště s umělou trávou o rozměrech 90x47 metrů! Zápasy se odehrávaly na třech hřištích současně a celkem do bojů zasáhlo 22 fotbalových klubů ve třech kategoriích.

„Byl to jednoznačně náš nejlepší turnaj, který jsme prozatím odehráli. Asi budeme muset častěji jezdit den předem. Kluci byli zdravě nažhavení a dokázali to prodat i na hřišti," dodal trenér Zdeněk Šebesta. Nejlepším důkazem o skvělém vystoupení mladých Broďanů budiž stručná čísla. V šesti vítězných duelech soupeřům nasázeli celkem 33 branek a inkasovali jen dvakrát. Nejlepším hráčem turnaje byl navíc vyhlášen Kryštof Obadal z ČSK.

Na megaturnaji měl Uherský Brod zastoupení také mezi muži v černém. V roli rozhodčího společně s českými a slovenskými kolegy působil Petr Zpěvák.

VÝSLEDKY ČSK UHERSKÝ BROD: Čadca 3:0, Juventus Žilina 8:0, Devínská Nová Ves 8:1, FC Vsetín 6:1, Ostravice 6:0, Šternberk 2:0.

Autor: Petr Zpěvák, Michal Sladký