Už dnes se představí v Jihlavě, další týden doma přivítají Příbram. Kouč Stanislav Levý ovšem takto nepřemýšlí. „Abych se přiznal, nedívám se dál než na nejbližší zápas s Jihlavou. Musíme se naplno soustředit pouze na tento duel a udělat všechno, abychom ho zvládli,“ nechal se slyšet.

JIHLAVA – 1.FC SLOVÁCKO

Sobota v 17 hodin
Rozhodčí: Proske – Pochylý, Kubec
Ligová bilance: 11 zápasů – 2 výhry, 2 remízy, 7 porážek, skóre 8:17

Jeho mančaft šlape, naposledy gólem zn. last moment srazil Mladou Boleslav a v lize už sedmkrát v řadě neokusil hořkost porážky. Na druhé straně Vysočina ve třech posledních zápasech nezískala ani bod, takže psychologická výhoda bude na straně modrobílých. Trenér Slovácka ale podobné úvahy nechce slyšet.

1. FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava. Ilustrační foto.
Pozor na jihlavský útok, varuje Levý

„Předchozí výsledky nehrají žádnou roli. Jakékoliv spekulování by se nám mohlo vymstít, musíme se na ten zápas stoprocentně koncentrovat. Jihlava je sice dole, když se ale podíváte, jak kvalitní má hráče, není to tým, který si můžeme dovolit jakkoliv podcenit,“ varuje Stanislav Levý.

Velkou roli jistě může hrát obrovské odhodlání domácího týmu, který by rád opustil sestupovou příčku. Momentálně na záchranu ztrácí dva body.
„Situace, v níž se na chvostu tabulky nacházíme, je stále hratelná. V silách našeho mužstva je, aby Slovácko porazilo a dotáhlo do úspěšného konce i boj o záchranu,“ podotkl na webových stránkách Vysočiny jihlavský kouč Michal Bílek.

Jeho tým v dosavadních jednadvaceti kolech vstřelil jen šestnáct branek, trenér Slovácka přesto upozorňuje na sílu domácí ofenzivy. „V útoku mají Dvořáka, Rabušice, Ikauniekse, to je kvalita. Navíc mají i vysoké stopery, takže si budeme muset dát pozor na nebezpečné standardky. I na podzim jsme s nimi měli problémy, když jsme zachraňovali jen remízu,“ připomněl Stanislav Levý.

Tomáš Rada
Jihlava bude pod tlakem. To může být výhoda, říká Tomáš Rada

Ten bude vedle dlouhodobě zraněných Biolka, Chyly a Chvátala postrádat ještě Eldara Civiče, který si začne odpykávat trest za osm žlutých karet. V sestavě ho zřejmě nahradí Patrik Šimko, který minulý týden odehrál zápas za B-tým. K dispozici budou i další uzdravení hráči Tetteh a Koné.
Slovácko může prodloužit již vzpomínanou sérii neporazitelnosti na osm utkání, rekordní šňůra je pak ještě o jeden zápas delší.

„Ta série ukazuje, že mužstvu nechybí pracovitost, charakter, disciplína. Netrénuji sice kvůli rekordům a statistikám, ale určitě bych se nebránil tomu, aby to pokračovalo,“ pousmál se trenér Slovácka.

Petr Zapletal, velký fanoušek Slovácka a statistik.
Fotbalisté Slovácka útočí na rekord v neporazitelnosti