Byl pro vás Liberec zatím nejtěžší soupeř?

Těžko říct, i Plzeň má svoje kvality, ale je pravda, že jsme čekali velice silného soupeře. To se bezezbytku potvrdilo. Věděli jsme, že jsou důrazní a silní na míči. Po naší hrubce dali první branku, my jsme srovnali, v druhé půlce šli znovu do vedení, nám už se vyrovnat nepodařilo. Asi musím uznat, že Liberec byla zatím nejtěžší soupeř, odehrál u nás super zápas, má hodně kvalitní kádr.

Josef Šural přihrával na první branku a druhou dal sám. Bylo těžké ho uhlídat?

Je to vynikající hráč, ne nadarmo je v reprezentaci, připravoval jsem se na něho. Jeho branka byla asi kolektivní vina. Vracel jsem se z útočné pozice a balon se od někoho odrazil do středu před velké vápno, Šural byl nejblíže, trefil to přesně k tyči.

Hodně jste se zapojoval do ofenzívy. Věřil jste si?

Cítil jsem se v zápase výborně, snažil jsem se hrát aktivně dopředu i dozadu. Spousta věcí vyšla, je jenom velká škoda, že ani jeden z centrů, které jsem poslal do vápna, neskončil naší brankou. To mě mrzí.

Vy sám jste měl i jednu gólovou šanci…

Byla to spíš taková pološance. Otočil jsem se kolem míče a viděl jsem, že jsem úplně sám v nadějné pozici. Balon jsem měl pod nohou, nakonec to nevyšlo, škoda.

Zápas se odehrál v rámci Slováckých slavností vína. Vnímali jste atmosféru?

Byla jedním slovem výborná, přišlo spoustu diváků, bylo tam hodně lidí v krojích, to si nešlo nevšimnout. Je jenom škoda, že jsme fanouškům neudělali radost. Snažili jsme se v závěru alespoň vyrovnat, bohužel to nedopadlo.