Prakšice vyprášily Kněžpole. Mladík Kočica slavil premiérový hattrick

Vedoucí Uherský Ostroh si i proti Bánovu s chutí zastřílel. Jistý vítěz okresního přeboru Uherskohradišťska v předposledním 25. kole zvítězil přesvědčivě 6:2 a protáhl sérii neporazitelnosti.

13.6.2018

Osmnáctiletý Jonáš Kočica hraje hokej za juniory zlínských Beranů a ve fotbale nosí dres Prakšic-Pašovic.Foto: archiv Jonáše Kočici

UHERSKÝ OSTROH – BÁNOV 6:2 (4:0)

Favorit nedělní bezstarostný duel rozhodl čtyřmi góly v prvním poločase. Protivníka načal Horák. Než se hosté po inkasované brance otřepali, prohrávali 0:2. Trefil se Pavlas. Ve 26. minutě se připomněl vysoký útočník Gajdorus. V závěru poločasu skóroval ještě Kovařík a ve druhé půli nebylo co řešit. Hosté sice proměněné penalty Slováka Solára debakl alespoň zmírnili, dál však hráli především domácí. Na 5:1 upravil Durna, čtvrt hodiny před koncem se prosadil také Čápek. Bánovští fotbalisté stačili porážku pouze zmírnit, když slušnou střeleckou formu z posledních zápasů prokázal Mušuta.
Branky: 18. Michal Horák, 21. Zbyněk Pavlas, 26. Tomáš Gajdorus, 43. Martin Kovařík, 57. Miroslav Durna, 75. Josef Čápek - 47. Martin Solár z penalty, 82. Marián Mušuta. Rozhodčí: Rochovanský. Diváci: 144.

NEZDENICE – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 2:2 (1:1)

Souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky skončil spravedlivou remízou. Celý zápas byl vyrovnaný, šance měly oba týmy. Po několika neproměněných příležitostech jako první udeřili hráči Nezdenic. Trefil se Gorčík. Novovešťané odpověděli vyrovnávací brankou Juráska. Domácí tým si vzal vedení zpět krátce po změně stran. A znovu u toho byl Gorčík. Nezdenice ovšem o náskok znovu přišly. O dělbě bodů rozhodl hostující Píšťek.
Branky: 32. a 53. Tomáš Gorčík - 36. Josef Jurásek, 83. Michal Píštěk. Rozhodčí: Králíček. Diváci: 50.

SLAVKOV – VLČNOV 6:0 (4:0)

Fotbalisté Slavkova si v posledním domácím zápase připsali nejvyšší výhru sezony. Úvodní půlhodina byla vyrovnaná, Slavkovští se dlouho nemohli střelecky prosadit. Pak ale nečekaně přišla desetiminutová gólová smršť. Rychlou kanonádu odpálil Michal Janků, který nejprve otevřel skóre a následně přidal druhý gól. Vzápětí se trefil Habarta, čtvrtý úder zasadil soupeři Sedlář. Vlčnovští fotbalisté se ve druhé půli z těžkých direktů složitě zvedali. Hosté mohli debakl několikrát zmírnit, ale střelecky se neprosadili. Zato domácí přidali po přestávce další dvě branky. Slavkovský triumf pečetil Husták.
Branky: 36. a 39. Michal Janků, 70. a 90: Marek Husták, 37. Jaroslav Habarta, 45. Aleš Sedlář. Rozhodčí: Bednář. Diváci 45.

TOPOLNÁ – POLEŠOVICE 2:2 (1:0)

Rušný duel dvou soupeřů z popředí tabulky skončilo spravedlivým smírem. Oba týmy si bod zasloužily, nikdo nebyl výrazně lepší. Domácímu mužstvu patřil začátek střetnutí. Hned se ve 3. minutě se prosadil Foltýn a Topolná vedla. Domácí fotbalisté drželi hubený náskok celý první poločas, po přestávce ale o něj přišli. Vyrovnání zařídil hned po obrátce Hasoň. I ve druhé půli se hrálo svižně, z několika šancí a střel padly dva góly. Nejprve se radovali domácí, které poslal podruhé v zápase do vedení Haša. Polešovice dokázaly výsledek znovu srovnat, na konečných 2:2 upravil Běhávka, který s přehledem proměnil pokutový kop.
Branky: 3. Jan Foltýn, 64. Petr Haša - 46. Jiří Hasoň, 74. Jiří Běhávka z penalty. Rozhodčí: Štulíř. Diváci: 150.

PRAKŠICE – KNĚŽPOLE 5:0 (4:0)

Prakšičtí fotbalisté oživili šanci na záchranu okresního přeboru, když doma v předposledním kole vyřídili rovněž sestupem ohrožené Kněžpole 5:0. Hrdinou utkání byl mladý domácí útočník Jonáš Kočica. Osmnáctiletý forvard se v důležitém střetnutí blýskl hattrickem. Poprvé Kočica skóroval hned ve 3. minutě. Druhý gól přidal po čtvrt hodině hry. Prakšice měly v prvním poločase herně navrch, svoji převahu vyjádřily dalšími brankami. Na 3:0 zvýšil Sukup, čtvrtý úder zasadil neškodnému protivníkovi Hlavín. Druhá půle už se dohrávala pouze z povinnosti. V bezstarostném závěru dokonal hattrick Kočica. Hosté z Kněžpole se alespoň k čestnému úspěchu nezmohli.
Branky: 3., 13. a 85. Jonáš Kočica, 26. Radim Sukup, 33. Roman Hlavín. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 100.

JAROŠOV – HLUB 6:3 (2:0)

Fotbalisté Jarošova před vlastním publikem odčinili předcházející nezdar v přestřelce s Bánovem, když doma přestříleli poslední béčko Hluku tenisovým výsledkem. Útočníka Kamočaie tentokrát zastínili jiní spoluhráči. Jako první skóroval Laga, na poločasových 2:0 upravil Jurča. Zatímco úvodní část přinesla jenom dva góly, ve druhé polovině padlo hned sedm branek. V krátkém sledu se prosadili sourozenci Martin a Marek Omelkovi. Po hodině hry zvyšoval Běťák už na hrozivých 5:0. Rezerva Hluku stačila v závěru debakl pouze zmírnit. Na trefu Kuřiny soce odpověděl domácí Kováč, ale v závěru skórovali pouze hosté. Na přijatelných 3:6 korigovali Blaha s Vozárem. Více toho hosté nestihli.
Branky: 17. Denis Laga, 25. Tomáš Jurča, 50. Martin Omelka, 53. Marek Omelka, 60. Marek Běťák, 67. Pavel Kováč - 63. Petr Kuřina, 81. Martin Blaha, 83. Petr Vozár. Rozhodčí: Chramcov. Diváci: 123.

BÍLOVICE – BŘEZOVÁ 1:1 (1:1)

Fotbalisté Bílovic si zkomplikovali situaci v boji o záchranu okresního přeboru. Dvanáctý tým tabulky v předposledním kole pouze remizoval s Březovou 1:1 a dál zůstává v sestupovém ohrožení. Bílovicím v neděli nepomohla ani vedoucí trefa Zlámala. Březová totiž po půlhodině hry výsledek srovnala na 1:1, když se prosadil Smítal. Další góly ve vyrovnaném, ale průměrném zápase nepadly.
Branky: 10. Jan Zlámal - 29. Josef Smítal. Rozhodčí: Martykán. Diváci: 74.

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 100 Kč Manipulační dělníci ve výrobě dělník/dělnice do výroby. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: práce v malém kolektivu - lepení a čištění akvárií, výstupní kontrola, 25 dnů dovolené, pouze životopis na e-mail. Pracoviště: Květoslav pavlica - prac. uherský ostroh, Blatnická, č.p. 179, 687 24 Uherský Ostroh. Informace: Květoslav Pavlica, . Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 30 000 Kč Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) elektromechanik - servisní technik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: instalace a servis technologie pro gastronomii, komunikace s klienty, posouzení reklamací, servis na firmě i u zákazníka, vzdělání v oboru elektro/plyn, vyhláška 50/78 Sb., ŘP "B" (aktivní řidič), manuální zručnost, spolehlivost, profesionální vystupování, praxe s montáží a servisem tech. celků výhodou, zázemí silné české společnosti s moderním zázemím a vybavením, firemní auto, benefity. Pracoviště: Megastro cz, s.r.o., Huštěnovská, č.p. 2008, 686 03 Staré Město u Uher.Hrad.. Informace: Igor Cícha, +420 572 430 640. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 33 000 Kč Řidiči tahačů řidič MKD. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 33000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: doprava zboží kamionem na Balkán (H, RO, BG, SRB) a zpět, ŘP "C,E", praxe min. 1 rok na MKD, spolehlivost, víkendy doma. Pracoviště: Transa variant s.r.o., Průmyslová, č.p. 1152, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Miroslav Szymurda, +420 572 540 164. Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 22 000 Kč Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků obsluha čerpací stanice - pokladní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Čtyřsměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, obsluha zákazníků za kasou, nabízení promočních akcí, úklidové práce, komunikativnost, spolehlivost, znalost práce s penězi výhodou, nepřetržitý provoz, prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, kontakt telefon (8-14 h) nebo e-mail.. Pracoviště: Ing. marcela vyzinová - čs shell, Hradišťská, č.p. 1947, 686 03 Staré Město u Uher.Hrad.. Informace: Bednaříková, +420 571 422 777.

Běhej Valachy.
3

Sobotní závod Běhej Valachy láká na dvě trasy a slunečné babí léto

Louky doma jasně přehrály Kostelec u Holešova. Hlavní postavou  utkání byl domácí útočník Tomáš Malota (v černém dresu), který se blýskl hattrickem.

I. B: Malenovice zdolaly Mladcovou, Zlechov přemohl Ludkovice

Slovácký běh ovládli Ukrajinec Olexandr Matviichuk a Tereza Korvasová

Ukrajinec v barvách slovenského Demolexu Bardejov Olexandr Matviichuk a Tereza Korvasová z Vnorov zvítězili v 61. ročníku Slováckého běhu.

OP: Jankovice se po výhře v Horním Němčí vyhouply do čela

Derby Ostrožské Nové Vsi a sousední Ostrožské Lhoty se hrálo po dlouhých pětatřiceti letech. Sobotní bitva, kterou sledovalo 230 diváků, nakonec skončila spravedlivou plichtou 1:1.

Chceme Teplicím vnutit naši hru, říká křídelník Slovácka Navrátil

Slušnou hru a tvrdou práci v tréninku chtějí konečně přetavit v góly a hlavně body. Fotbalisté Slovácka po šesti zápasech bez výhry potřebují zabrat. V cestě jim po reprezentační pauze stojí rovněž devítibodové Teplice. Moravané cítí, že už nemají kam uhnout.

-

Fotbalový zápisník Lubomíra Hotaře

Sedmým podzimním kolem pokračovaly mistrovské fotbalové soutěže žen. V Moravskoslezské lize zklamal Vsetín. V Moravskoslezské divizi ve skupině B pokračoval ve vítězném tažení Brumov.